Znana przyczyna śmierci zaginionej Polki z Doncaster

Magdalena Charciarek, fot: South Yorkshire Police

Ciało zaginionej we wrześniu ubiegłego roku Magdalena Charciarek zostało odnalezione okolicach Potteric Carr Nature Reserve przy White Rose Way w okolicach sklepu B&Q w Doncaster.

Magdalena (27 l.) ostatnio widziana była w środę (30.09) kiedy to wyszła z domu przy Cookson Street na Balby i udała się w kierunku miasta. Po zakrojonych na szeroką skalę poszukiwaniach i apelach policji na portalach społecznościowych ciało Polki zostało odnalezione 1-go listopada 2015r. Policja odnalazła ciało Magdaleny po tym jak na materiałach CCTV z parku Potteric Carr Nature Reserve widać było jak Polka bierze mapę z recepcji.

Jak podało South Yorkshire Police krótko po identyfikacji ciała Polki jej śmierć nie była traktowana jako podejrzana ale rozpoczęte zostało postępowanie aby ustalić jej przyczynę. Dziś po zakończeniu dochodzenia podano, że Magdalena popełniła samobójstwo wypijając śmiertelną dawkę tzw. antifreeze czyli stosowanego w motoryzacji płynu do chłodnic samochodowych.

Policja ustaliła też, że dzień przed zaginięciem Polki miało dojść do wymiany wiadomości na Facebook pomiędzy Magdaleną a jej mężem, Abdelaziz Hauonah, który to miał chcieć separacji. W ich rozmowie Polka napisała też, że nie chciała odchodzić od swojego męża i że szukała informacji na temat sposobów popełnienia samobójstwa.

Za datę śmierci podano 30.09.2015, dzień w którym Magdalena nie wróciła do domu.