Nowa umowa dzierżawy na 125 lat: Duży krok w staraniach o ponowne otwarcie lotniska Doncaster Sheffield

Burmistrz Doncaster Ross Jones ogłosiła duży krok w kierunku ponownego otwarcia lotniska w Doncaster. Ogłoszenie to nastąpiło po ponad roku skomplikowanych dyskusji między przywódcami politycznymi w South Yorkshire a właścicielami ziemskimi z firmy Peel Group. 125-letnia dzierżawa jest pierwszym krokiem w kierunku ponownego otwarcia lotniska i „pomoże zapewnić przyszłość” terenu, jak podaje komunikat Rady Miasta Doncaster.

Prace nad znalezieniem operatora do zarządzania lotniskiem rozpoczną się teraz.

Burmistrz Doncasteru, Ros Jones, powiedziała: „To istotny dzień w naszej ambicji ponownego otwarcia lotniska, ponieważ umowa dzierżawy została podpisana. Byłam zdeterminowana, aby znaleźć sposób na zapewnienie przyszłości lotnictwa w Doncaster, a ta umowa pomaga nam na drodze do ponownego otwarcia naszego lotniska i ponownego startu samolotów.

„To ważny krok w procesie ponownego otwarcia. Kolejnym jest wybór operatora i inwestora, który będzie zarządzać i rozwijać lotnisko. Ten proces jest już dobrze w toku i jestem optymistyczna co do ogłoszenia partnerstwa wiosną.

„Chciałabym osobiście podziękować urzędnikom rady, którzy pracowali niezmordowanie z wielkim poświęceniem, wglądem, determinacją i umiejętnościami, aby doprowadzić nas do tego punktu. To nie była łatwa droga. Spójrzmy z nadzieją w przyszłość z lotniskiem, które pomoże wzmocnić gospodarcze i rozwojowe losy naszego miasta, South Yorkshire i północy.

„Chciałabym również podziękować moim kolegom przywódcom South Yorkshire za poparcie moich i tej rady w wysiłkach na rzecz ratowania i ponownego otwarcia naszego lotniska. To lotnisko jest dla całego South Yorkshire.”

Podpisanie umowy dzierżawy jest częścią programu South Yorkshire Airport City, który Rada Miasta Doncaster wprowadziła, aby móc pracować nad ponownym otwarciem lotniska. Obejmuje on prace techniczne, prawne, z zakresu zamówień publicznych i finansowe niezbędne do zabezpieczenia terenu i przygotowania się do współpracy z operatorem.

Rada wyraźnie podkreśliła, że South Yorkshire Airport City nie będzie nazwą lotniska. Nazwa zostanie ustalona w przyszłości.