Lotnisko – Doncaster Sheffield Robin Hood Airport

Lotnisko w Doncaster Sheffield to ważny punkt transportowy dla Polonii mieszkającej w Anglii, umożliwiający szybkie i wygodne przemieszczanie się pomiędzy Wielką Brytanią a Polską oraz innymi krajami Europy. Znane poprzednio jako Robin Hood Airport jest nowoczesnym lotniskiem oddalonym o ok. 15 km od centrum miasta Doncaster.

Terminal odprawy na lotnisku Doncaster Sheffield Robin Hood Airport

Lotnisko w Doncaster jest obecnie zamknięte!

Robin Hood Airport – Lotnisko Doncaster Sheffield

Firma Wizz Air oferuje przeloty z Robin Hood Airport do następujących miast w Polsce: Katowice / Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Warszawa.

Adres lotniska:

Lotnisko w Doncaster, znane również jako Lotnisko Robin Hood Doncaster Sheffield, znajduje się w pobliżu miasta Doncaster w hrabstwie South Yorkshire w Anglii. Adres lotniska to:

Doncaster Sheffield Airport
First Avenue
Doncaster DN9 3RH
United Kingdom

Dojazd autobusem:

Specjalny autobus zwany The Airport Arrow łączy centrum miasta Doncaster z Robin Hood Airport. Autobus ten jest bardzo charakterystyczny i znany wszystkim mieszkańcom miasta. Jego zielone barwy i duży napis Airport Arrow sprawiają, że jest to bardzo rozpoznawalna linia.

Obsługiwane lotniska w Polsce

Zamknięcie lotniska

W czerwcu 2022 roku Wizz Air ogłosił, że kończy większość lotów z Doncaster/Sheffield. TUI Airways pozostał jedynym regularnym klientem lotniska. W lipcu 2022 rada lotniska ogłosiła, że działalność lotnicza na terenie „może już nie być opłacalna”, a przeprowadzono konsultacje dotyczące przyszłości lotniska. Wyniki konsultacji ogłoszono 26 września, a lotnisko zaczęło stopniowo wycofywać działalność.

Wizzair przeniósł swoje loty na sąsiednie lotnisko w Leeds Bradford.

Często zadawane pytania – FAQs

Kiedy nastąpi ponowne otwarcie lotniska w Doncaster?

Doncaster Sheffield Robin Hood Airport pozostaje zamknięte. Pomimo starań i chęci lokalnych władz chcących ponownie otworzyć port lotniczy w Doncaster, data ponownego otwarcia jest nieznana.