Zalegasz za Council Tax? Możesz trafić do więzienia!

90 dni więzienia grozi mieszkance Conisbrough za zaległy Council Tax sprzed 10 lat!

Maxine Ann Wraith (43l.) zalega ponad £4,500 za Council Tax należny lokalnym władzom Doncaster. Nieopłacone rachunki sięgają nawet ponad 10 lat wstecz za lata 2002 – 2008 kiedy to Pani Wright mieszkała w Conisbrough.
Dłużniczka została nakazem sądu aresztowana w zeszłym tygodniu po latach unikania odpowiedzialności za swoje rachunki. Na rozprawie w Doncaster Magistrates Court oskarżyciel Neil Langley powiedział, że sprawa trwa już od 2006 r. a oskarżona ciągle zalega ze spłata zadłużenia w wysokości £4,644.

Podczas ostatniej wizyty w sądzie w 2008 r. Wraith powiedziała, że była wtedy samotną matka i nie stać jej było na spłatę zadłużenia. Zaoferowała wtedy spłatę 15 funtów tygodniowo. Oświadczeniu temu zaprzeczył ówczesny landlord podając, ze oskarżona mieszkała wtedy z mężem. Od tamtego czasu Wright spłaciła tylko 60 funtów.

Innego zdania był obrońca dłużniczki John Evans, który twierdził, ze Wraith spłaciła od tamtego czasu 2200 funtów pokazując przy tym jej payslipy gdzie widać było attachment of earnings order (nakaz spłaty zadłużenia bezpośrednio od pracodawcy) na Council Tax. Prawdopodobnie pobrane pieniądze zasiliły omyłkowo konto councilu w Rotherham gdyż przedstawiciel Doncaster Council twierdził, że pieniądze nigdy na ich konto nie wpłynęły.

Sąd w Doncaster nie aktywował grożacego wyroku 90 dni w wiezieniu pod warunkiem, że oskarżona zacznie płacić 20 funtów tygodniowo.