Ulepszenia na oddziale porodowym w szpitalu w Doncaster.

Dzięki dotacjom oddział porodowy w Doncaster Royal Infirmary czekają znaczne ulepszenia.

Doncaster Hospital wychodzi na przeciw wymaganiom swoim pacjentom i wprowadza zmiany na oddziale porodowym, aby pozwolić przyszłym mamą zwiększyć możliwość wyboru metody porodu.

Całkowitej transformacji i odnowie ulegnie sala z basenem przystosowana specjalnie do porodów w wodzie. Basen zostanie ponownie zaprojektowany i wprowadzone zostaną najnowsze rozwiązania techniki. W pomieszczeniu z basenem zostanie też zamontowana klimatyzacja oraz wymianie ulegnie cały osprzęt wykorzystywany w razie potrzeby podania niemowlęciu tlenu.

Jak zgodnie mówią eksperci poród w wodzie w znaczny sposób zmniejsza odczucie bóli porodowych jak również znacznie przyspiesza akcję porodową. Do dyspozycji kobiet zostaną oddane kolejne 3 pokoje jednoosobowe z własną łazienką, gdzie przyszłe mamy będą mogły przebywać przed lub po porodzie. Koszt całego projektu ma wynieść 189 tys funtów i zostanie w całości pokryty przez dotację z Department of Health. Prace mają być zakończone w ciągu kilku kolejnych miesięcy.

Doncaster Women’s hospital

W szpitalu w Doncaster powstanie również nowy oddział porodów przedwczesnych dla kobiet które doświadczają trudności w pierwszym etapie ciąży, jak również dla tych kobiet, u których ciąża jest zagrożona..

Deirdre Fowler, szefowa oddziału położniczego powiedziała, że rocznie rodzi się tu około 5500 tysiąca dzieci i że jest bardzo dumna z faktu, że kobiety wybierają właśnie ten szpital spośród innych w regionie. Dodała również, że zadaniem oddziału jest zapewnienie każdej kobiecie najwyższego standardu świadczonych usług.

W ubiegłym roku na oddziale porodowym w Doncaster przyszło na świat ponad 3862 noworodków.