Transformacja centrum Doncaster.

waterdale

Doncaster jest o krok bliżej od przeprowadzenia radykalnej transformacji miasta. Projekt przebudowy ok. 25% centrum miasta czeka już tylko na zarwierdzenie.

Burmistrz Doncaster – Martin Winter powiedział: „Jest to wzbudzający największe zainteresowanie projekt przebudowy z jakim mielismy do czynienia w Doncaster i prawdopodobnie jeden z bardziej interesujących projektów miasta jakie są realizowane w kraju. Miejska i kulturalna część miasta zmieni oblicze Doncaster niosąc za sobą dużo miejsc pracy i nowych możliwości dla miasta. Trudno wyobrazić sobie skalę tego projektu i ogrom korzyści dla mieszkańców Doncaster.”

Plany nowego centrum Doncaster w najbliższych tygodniach trafią pod obrady Rady Ministrów, Zespołu Badań Przedsiębiorczości i Ekonomii oraz Rady miasta.

Prace rozłożone będą na 4 etapy w przeciągu 6 – 8 lat i obejmą swym zasięgiem 25 akrów terenów miejskich, w których znajdą sie Waterdale oraz tereny przy Council House i starym budynku Doncaster College.

W pierwszej fazie projektu miasto zyska nowe miejsce występów, odnowiony parking samochodowy i nowy czterogwiazdkowy hotel. W sumie Doncaster wzbogaci sie o nową bibliotekę miejską, nowe ośrodki rekreacyjne, pomieszczenia biurowe i sklepowe oraz pomieszczenia mieszkalne. Jako część projektu, Waterdale stanie sie dostępne tylko dla pieszych i transportu miejskiego przy czym wszelki inny ruch samochodowy kierowany będzie dookoła centrum przez College Road.

Władze miasta spodziewają się, że w trakcie realizacji projektu powstanie około 1300 stałych i około 250 czasowych miejsc pracy.

Projekt nowego centrum Doncaster- plik .pdf