Strzały w polskim domu w centrum Doncaster!

Chwile grozy przeżył Przemek Malicki i jego współlokatorzy mieszkający w domu przy Broxholme Lane w Doncaster.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (26.08) około godziny 17.30 przy Broxholme Lane w centrum Doncaster. Jak podaje Doncaster Free Press, Pan Malicki przebywał w tym czasie w ogrodzie na tyłach domu kiedy usłyszał jak ktoś puka w tylną bramę i pyta osobę o imieniu Peter.

Zaniepokojony Polak zamiast otworzyć bramę wrócił do domu, stanął na krześle i wyjrzał przez kuchenne okno skąd zobaczył za płotem 3 mężczyzn, z których jeden nosił kominiarkę i trzymał pistolet. 'Goście’ ponownie krzykneli aby Polak otworzył bramę ale Pan Malicki uciekł w głąb mieszkania i zadzwonił na policję. Podejrzewa się, ze wtedy właśnie padły dwa strzały z pistoletu.

 

Uzbrojone patrole policji i policyjny helikopter dotarły na miejsce zdarzenia i przez ponad godzinę przeszukiwały teren w poszukiwaniu sprawców.

Policja podaje, że żaden z mieszkańców domu przy Broxholme Lane nie ucierpiał a strzały oddane w kierunku domu wyrządziły tylko szkody materialne. Nikt nie został aresztowany a czworo mieszkańców domu dla ich bezpieczeństwa zostało eskortowanych przez policję z miejsca zdarzenia.

South Yorkshire Police prosi każdego kto posiada informacje mogące pomóc w identyfikacji napastników o kontakt pod numerem 101 podając numer referencyjny 956 z dnia 26 sierpnia.