Pomóżmy Mateuszowi i Denisowi wrócić do domu.

W zeszłym tygodniu (20.04) lokalne środowisko polonijne dotknęła wielka tragedia – dwóch młodych chłopaków, Mateusz i Denis (19 i 20 lat), wracając samochodem z Polski, zginęło w wypadku samochodowym zaledwie 10min od domu w Doncaster.

Foto: South Yorkshire Police

Do tragicznego wypadku samochodowego pod Doncaster doszło tuż przy zjeździe nr 3 z autostrady M18 (okolice B&Q). Niestety nie przeżyli zderzenia z TIR-em a dziewczyna, która z nimi była w aucie jest wciąż w stanie krytycznym i przebywa w szpitalu.

Rodzice chłopców już przyjechali do Anglii, aby zająć się formalnościami i sprowadzić zwłoki dzieci do Polski. Jest to dla nich ogromna tragedia, której muszą stawić czoła za granicą, czeka ich wiele formalnych trudności oraz koszta, na które nie byli przygotowani.

Pani Monika ze sklepu Enklawa W Donaster na prośbę rodzin organizuje zbiórkę pieniędzy aby pomóc rodzinom Mateusza i Denisa choć w części pokryć koszty transportu zwłok chłopców do Polski. Są to bardzo wysokie koszta i każda kwota ma znaczenie!

„Mam nadzieję, że z Waszą pomocą, ludzi o wrażliwych sercach, uda nam się wesprzeć Rodziny Mateusza i Denisa w tej tragicznej chwili.” – mówi Pani Monika.

Zbiórka pieniędzy organizowana jest w sklepie Enklawa przy 37 Cleveland Street, DN1 3DS (na przeciwko Colonnades Shoping Centre)  każdego dnia w godzinach 9.30 – 18.00.