Płać za parking w Doncaster przez telefon!

Ciekawe rozwiązanie wprowadza miasto Doncaster, by w lepszy i łatwiejszy sposób móc płacić za parkingi na terenie miasta. Cała akcja ruszyła od 1 listopada a do używania nowej formy płatności potrzebne będzie tylko ściągnięcie odpowiedniej aplikacji na telefon.

 

Plan jest w pełni koordynowany przez urząd miasta i nazywa się „RingGo”. Nowa metoda jest o wiele wygodniejsza niż te dotychczasowe. Koszty parkowania się nie zmieniają, a dodatkowe pieniądze nie wpływają do urzędu miasta. Ciekawą opcją w aplikacji jest to, że można ustawić przypomnienie iż czas parkingu dobiega końca i przedłużyć ten czas po prostu przez telefon. 

Program ten był już używany na stacji pociągów w Doncaster i cieszył się wielkim powodzeniem. Takim samym powodzeniem używania aplikacji  RingGo mogą pochwalić się Rotherham i Sheffield.

Co trzeba zrobić by użyć aplikacji?

To bardzo proste: po pierwsze zarejestrować się w RingGo z komputera lub telefonu, następnie podać dane karty debetowej lub kredytowej, które będą zapamiętane w systemie.

Jak wygląda używanie aplikacji w życiu codziennym?

Parkując wpisujemy kod odpowiedni do miejsca parkingowego, a pobierana od nas opłata wynosi zaledwie 20 pensów dla RingGo. Kolejne 10 pensów to opłata pobierana jeśli ustawimy sobie przypomnienie o dobiegającym ku  końcowi czasie parkowania.

Osoba raz zarejestrowana może używać aplikacji do płacenia za parkingi na terenie całego Zjednoczonego Królestwa.

Strona do rejestracji RingGo: https://www.myringgo.co.uk/register