Pierwsza faza wartego 300 mln funtów projektu regeneracji centrum miasta Doncaster bliska końcowi.

Dobiegł końcowi projekt pierwszej fazy nowego centrum Doncaster – Civic and Cultural Quarter (CCQ), na który poświęcono 300 milionów funtów.

 

Ostatni element projektu to kosztujacy 22 miliony funtów budynek Cast, nowe miejsce kulturalnych przedsięwzięć jak koncerty występy teatralne i tym podobne. The Cast Otwarty został na początku października.

Przypominamy, ze cele które zostały już zrealizowane w ramach projektu  projektu CCQ to:

Sir Nigel Gresley Square– nowy plac dla publiczności mieszczący się przy Waterdale, gdzie na początku ubiegłego miesiąca odbyła sie impreza otwarcia Cast.

Civic Office – nowy budynek przy Sir Nigel Gresley Square do którego już przeniesiony został urząd miasta. Przeprowadzka ta pozwoliła na efektywność pracy urzędu dostarczanych usług, poprzez skupienie wszystkich w jednym miejscu i oczywiście roczne obniżenie kosztów.

Zobacz jak powstawała nowa siedziba Doncaster Council

{youtube}twQWzWuyV00{/youtube}

Nowy parking – zaprojektowany tak by dostarczać wygodny przepływ transportu i towarów, w dzień dla ludzi pracujących w pobliżu, wieczorami dla odwiedzających miejsce. 

Ostatni element tej ważnej inwestycji to „The Gables”- nowe osiedle mieszkalne w centrum miasta zaraz za budynkiem nowej siedziby Doncaster Council i w pobliżu Doncaster Museum. Będą to 54 nowe, ekologicznie zaprojektowane domy, pierwsze w tej części miasta od długiego czasu. Zainteresowanie domami jest ogromne i pierwsze rezerwacje zostały już poczynione.

Burmistrz miasta Ros Jones podkreśla iż: „Transformacja Waterdale była znacząca na przestrzeniu kilku lat. Mamy duża ilość różnych urządzeń, atrakcji oraz domów, które się pojawiają. Ten wyjątkowy projekt wetchnie życie w Waterdale. Doncaster ma dokładny plan ekonomicznego wzrostu, a ten projekt jest najważniejszym elementem układanki„.