Nowy system biletów komunikacji miejskiej w South Yorkshire

W South Yorkshire wprowadzany jest nowy, rewolucyjny system biletowania, który umożliwi jeszcze łatwiejsze podróżowanie osobom używającym transportu publicznego.

 

Nowe systemy zwane „YouCard” i „TravelMaster” są zintegrowane z systemami różnych przewoźników na terenie South Yorkshire oraz mogą być używane w różnych środkach transportu. 

Nowe bilety będą wyglądały jak karty kredytowe i będą zawierały elektroniczny chip w odróżnieniu od  dotychczasowych papierowych.

Większość autobusów została już wyposażona w sprzęt pozwalający używać nowych biletów. Angielska koncesja Transportu dopuszcza te bilety do użycia w regionie w większości autobusów i tramwajów. Przewoźnik Stagecoach przygotowuje swój własny nowoczesny produkt, gotowy także do użycia. 

Nowe bilety są już gotowe i dostępne do zakupu w centrach informacyjnych na dworcach, aczkolwiek prace nad tym systemem by wprowadzić go do wszystkich autobusów, oraz nowe dodatkowe usługi będą unowocześniane  jeszcze w 2014 roku. 

Największym i na pewno najwygodniejszym plusem nowego systemu jest to, że bilet można doładować online, poprzez telefon, oraz w rozstawionych kioskach na dworcach  całego regionu. 

Transport publiczny idzie z duchem czasu oraz stawia na nowoczesną technologię, co pozwala nam użytkownikom transportu publicznego na jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze używanie go.

O tych nowinkach mogą Państwo przeczytać więcej na stronie:  travelsouthyorkshire.com/smart