Nowy rok szkolny w Polskiej Sobotniej Szkole w Doncaster

W sobotę 7 września rozpocznie się nowy rok szkolny w Polskiej Sobotniej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Jana Pawła II w Doncaster. Będzie to już 7 rok działalności szkoły. 

 

Głównym przedmiotem w szkole jest oczywiście język polski ale dzieci i młodzież również uczą się historii i geografii Polski. Szkoła krzewi w swoich uczniach kulturę i tradycje polskie.

Uczniowie mają możliwość nawiązania kontaktów i przyjaźni z innymi polskimi dziećmi, co w naturalny sposób rodzi potrzebę komunikacji w języku polskim. Szkoła powstała po to, aby dać dzieciom i młodzieży możliwość nauki i rozwijania języka polskiego w atrakcyjnej i pełnej życzliwości atmosferze. Nauczyciele kładą szczególny nacisk na swobodę i poprawność wypowiedzi w języku ojczystym.

Co nowego?

W tym roku szkolnym Polska Sobotnia Szkoła w Doncaster ma dla swoich uczniów i ich rodziców kilka ciekawych propozycji, m.in.: nowy program „Cała Europa Czyta Dzieciom” (jest to rozszerzenie projektu dobrze znanego pod hasłem „Cała Polska Czyta Dzieciom”). W każdą sobotę przez cały rok szkolny dzieci będą słuchały fragmentu wybranej przez swoją grupę książki. W planach są również zajęcia z logopedą dla dzieci, które mają problemy z wymową. Poza tym dla chętnych rodziców będą organizowane lekcje języka angielskiego w czasie trwania zajęć szkolnych. Dla uczniów przygotowujących się do GCSE oraz A level z języka polskiego w szkołach angielskich będą prowadzone zajęcia przygotowujące do tych egzaminów.

Dla kogo?

Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Szkoła  zaprasza wszystkich chętnych, są jeszcze wolne miejsca we wszystkich grupach wiekowych.

Gdzie i kiedy?

Zajęcia odbywają się w Doncaster Deaf School, Leger Way, Doncaster, DN2 6AY w soboty od godziny 10:00 do 14:00. Szczegółowy plan zajęć dostępny będzie w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Koszty wynoszą £30 miesięcznie za pierwsze dziecko i £20 za drugie i kolejne.

Polska Sobotnia Szkoła w Doncaster korzysta z programów nauczania autorstwa Ministerstwa Edukacji Narodowej dla Szkół Sobotnich oraz podręczników napisanych specjalnie dla tego rodzaju szkół – od przedszkola do klasy III gimazjum. Podręczniki można zakupić w szkole.

Mamy poczucie, że robimy coś pożytecznego i ważnego dla naszych dzieci i chcemy, aby jak najwięcej osób miało w tym udział. Dlatego zapraszamy do współpracy wszystkie chętne osoby, które dysponują odrobiną wolnego czasu.” – mówi Pani Katarzyna Socha, dyrektor szkoły.

Więcej informacji będzie można uzyskać w sobotę 7 września. 

Zapraszamy do polubienia profilu szkoły na facebook, będą tam na bieżąco umieszczane aktualne informacje. Wkrótce również ruszy strona internetowa szkoły.