Nowe miejsca pracy na kolei w Doncaster

Jedna z kilku firm z branży kolejowej w Doncaster zatrudniła niedawno swojego tysięcznego pracownika i ciągle rekrutuje.

 

Doncaster znane jest ze swoich kolejowych tradycji. Być może przemysł kolejowy w Doncaster nie działa już tak prężnie jak za czasów jej świetności kiedy to na Hexthorpe budowano nowoczesne, bijące rekordy prędkości lokomotywy ale wciąż swoje siedziby w tym mieście posiada kilka prężnie działających firm z branży takich jak Wabtec Rail Ltd, VolkerRail Group, DB Schenker, Unipart Rail czy Trackwork.

W ciągu ostatnich pięciu lat wszystkie te firmy przyjęły od kolei zamówienia na ponad 1.7 bln funtów i tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zatrudniły setki nowych pracowników. Planowane są też dodatkowe przyjęcia.

Firma Wabtec Rail Ltd, która ma swoja siedzibę w dawnej Doncaster Plant Works, specjalizuje się w remontach i odnowie wagonów kolejowych a obecnie pracuje nad odtworzeniu lokomotywy parowej klasy Battle of Britain. W związku z prężnym rozwojem firma Wabtec niedawno zatrudniła swojego tysięcznego pracownika i planuje dalsze przyjęcia. Rekrutacja do programu apprienticeship na stronie http://www.wabtecrail.co.uk/Vacancies.htm.

Firma Unipart Rail znajdująca się na Hexthorpe niedawno zwiększyła szeregi swoich pracowników do 400 i ciągle rekrutuje w ramach swojego programu apprienticeship. Rekrutacja na stronie: http://www.unipartrail.com/Recruitement/opportunities.aspx