Najszybsza lokomotywa parowa powstała na Hexthorpe w Doncaster.

W lipcu minie 75 lat od momentu kiedy Mallard ustanowił światowy rekord prędkości. Ten rekord nigdy nie został pobity!

3 lipca 1938 przejazdem, na linii Stoke Bank w okolicy miejscowości Grantham, Mallard pobił światowy rekord prędkości lokomotywy z napędem parowym, osiągając 203 km/h (126 mph). Rekord ten nie został pobity.

Słynna lokomotywa parowa klasy A4 zaprojektowana przez Sir Nigel Gresley powstała w Doncaster Railway Works na Hexthorpe.

W ostatnich latach władze Doncaster odniosły się do tego etapu historii miasta nazywając plac w nowo powstałej części miasta Civic and Cultural Quarter przy siedzibie nowego budynku Doncaster Council na cześć słynnego inżyniera kolejnictwa. Imię Mallard nosi nowy wiadukt na White Rose Way w okolicy B&Q oraz McDonalds.

Mallard przebył 2.4 mln km zanim odszedł na emeryturę w 1963. Dziś słynną lokomotywę z Doncaster można podziwiać w Muzeum Kolejnictwa w York.

Z okazji 75 rocznicy ustanowienia przez Mallarda rekordu prędkości lokomotyw parowych muzeum w York przygotowało szereg upamiętniających tą rocznicę wydarzeń. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie Muzeum kolejnictwa w York.