Urząd miasta wypowiedział walkę osobom zaśmiecającym ulice Doncaster. Dzięki programowi „Zero Tolerancji” jak dotąd cztery osoby zostały ukarane mandatami na łączną sumę Ł920. 4 października Doncaster Magistrate’s Court nałożył kary Ł120 i Ł110 na Marie Frost (Jossey Lane, Scawthorpe), Fay Clayton, (Tudor Road, Intake) Tony Bingham (Church Street, Bentley) oraz Quazi Masood z Bradford.

Każdy z winowajców został poprzednio ukarany mandatem w wysokości Ł75 (Fixed Penalty Notice) za zaśmiecanie ulic w centrum miasta. Mandaty nie zostały zapłacone i cała czwórka została wezwana przed oblicze sądu, gdzie sprawa odbyła sie bez ich obecności gdyż żadna z tych osób nie pojawiła sie na rozprawie.

Burmistrz Dobcaster Martin Winter powiedział: „Wydajemy rocznie ponad Ł3m na utrzymanie miasta w czystości i nie możemy pogodzić się z tym, że niektóre osoby ignorują ich własne środowisko i ciągle zaśmiecają ulice. Jestem zadowolony z obrotu sprawy, która jest ostrzeżeniem dla innych osób, że nie będziemy tolerować takiego zachowania i jeżeli ukarana osoba nie zapłaci Fixed Penalty Notice, zostanie wezwana przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Sprawy takie jak ta pokazują naszą determinację i starania o utrzymanie Doncaster czystym i zielonym.”

Doncaster Council nie ma tolerancji w stosunku do „środowiskowych przestępców”i kontynuując program PRIDE (Personal Responsibility in Doncaster’s Environment), zachęca każdego mieszkańca miasta do dbania o jego czystość i zieleń.

Program PRIDE został uruchomiony w 2004 roku przez burmistrza Martina Wintera jako część kampanii promującej czystość w Doncaster. Od tamtego czasu kampania rozrosła sie i wręczane są coroczne nagrody – Doncaster Discover the Spirit Awards.

mu