Fotorelacja z walk Polaków na gali MMA/K1 CSFC9 w Doncaster

Aż piec 'polskich’ walk spośród dwunastu pojedynków mogli oglądać polscy kibice zgromadzeni w The Dome w Doncaster w ostatnią sobotę (27.09) co tylko świadczy o popularności sportów walki.

Podczas gali CSFC9 w The Dome swoje debiuty w klatce zaliczyli Paweł Kucharski (CMMA, Doncaster) oraz Krzysztof Prostko (Ludus Magnus, Wakefield), którzy niestety przegrali swoje pierwsze w karierze pojedynki.

Zwycięską serię Polaków rozpoczął Dawid Zań (AVT, Leeds) , który szybko pokonał swojego przeciwnika zarzucając go serią ciosów, po których sędzia przerwał walkę.

Pierwszą w swojej karierze walkę w kategorii profesjonalnej (poprzednio w kategorii amatorskiej) stoczył też w sobotę Marcin Prostko (Ludus Magnus, Wakefield), który także pokonał swojego przeciwnika przed czasem.

Walką wieczoru był pojedynek o pas europejskiego mistrza CSFC w wadze średniej, którego to tytułu w starciu z Danem Edwardsem (Londyn) bronił Krzysztof Golec (AVT, Wakefield). Po zaciętej walce i trzech dramatycznych rundach Krzysztof Golec zatrzymał swoje trofeum po jednoznacznej decyzji sędziów.

Zdjęcia z sobotniej gali MMA/K1 w The Dome: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152326688555812.1073741835.230034670811

Fot. Michal Ufniak