Wizzair i Ryanair odwołują loty z powodu koronawirusa

Popularne linie lotnicze Wizzair oraz Ryanair odwołują loty w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. O ile Ryanair sprecyzował na swojej stronie internetowej, że obecnie odwołał wszystkie loty do Włoch, tyle Wizzair nie precyzuje jakie połączenia zostały lub zostaną odwołane.

Wizzair i Ryanair – odwołane loty

W przypadku irlandzkich linii lotniczych decyzja wydaje się oczywista i jest reakcją na decyzję władz Włoch o restrykcjach komunikacyjnych wewnątrz kraju. Natomiast Wizzair podając ogólną informację o możliwości odwołania lotów nie precyzując kraju docelowego wywołuje falę dyskusji na temat które loty i do jakich krajów mogą być odwołane. W swoim uzasadnieniu Wizzair nie odwołuje się do zakazu podróżowania we Włoszech.

Komunikat na stronie Wizzair w sprawie koronawirusa. Fot: wizzair.com

Węgierskie linie lotnicze tłumaczą się mniejszym zainteresowaniem lotami co oznacza tyle, że na niektóre trasy nie sprzedano wystarczającej ilości biletów i te właśnie loty mogą zostać odwołane.


Produkty antybakteryjne z dostawą do domu


Wizzair informuje jednocześnie, że o wszelkich odwołanych lotach będzie informował pasażerów drogą mailową. Status swojego lotu można także sprawdzić po zalogowaniu się na stronie Wizzair lub w aplikacji przewoźnika.

Po wczorajszej konferencji prasowej Borisa Johnsona na której ogłoszono nadzwyczajne środki w walce z koronawirusem, zainteresowanie lotami może jeszcze spaść co spowoduje odwołanie większej ilości lotów.

Sprawdź czy twój lot jest odwołany:

Informacja na stronie Wizzair: https://wizzair.com/pl-pl/najnowsze-informacje-o-podrozy

Informacje na stronie Ryanair: https://corporate.ryanair.com/news/ryanair-odwoluje-wszystkie-loty-do-wloch-do-8-kwietnia-wloski-rzad-wprowadza-ograniczenia-w-poruszaniu-sie-w-calym-kraju/?