Jednomyślna zgoda na ponowne otwarcie lotniska w Doncaster

Burmistrz Doncaster, Ros Jones, oraz jej Gabinet w Radzie Miejskiej Doncaster, udzielili dzisiaj jednomyślnej poparcia dla ponownego otwarcia lotniska Doncaster Sheffield.

Gabinet Ross Jones poparł szeroki zakres prac, które były prowadzone przez ostatni rok i krytycznie ważne w 2023 roku, w celu znalezienia rozwiązania umożliwiającego ponowne otwarcie tego miejsca, co mogłoby odblokować miliony funtów inwestycji i miejsc pracy w okolicy.

Burmistrz Ros Jones oraz członkowie jej gabinetu usłyszeli, że lotnisko jest realną propozycją i może przynieść zyski w ciągu pięciu lat od ponownego otwarcia, co doprowadzi do wzrostu dobrobytu miasta i regionu.

South Yorkshire Airport City (SYAC) to nazwa programu mającego na celu ponowne otwarcie lotniska, które zamknięto w zeszłym roku, oraz rozwinięcie na jego terenie klastra działalności gospodarczej o wysokiej wartości, obejmującej zatrudnienie, handel detaliczny i rekreację, a także powrót samolotów na niebo.

„Ponowne otwarcie lotniska Doncaster Sheffield to moje główne priorytety” – powiedziała Burmistrz Ros Jones. „Znalezienie rozwiązania, które miałoby tak duże znaczenie dla lokalnych społeczności i przedsiębiorstw, a także podkreślenie naszych ambicji jako jednego z najnowszych miast w Wielkiej Brytanii, jest kluczowe. Mamy nadzieję, że uda się nam wynegocjować dzierżawę i z niecierpliwością czekamy na współpracę z zainteresowanymi stronami przy ponownym otwarciu lotniska. Już początkowo przetestowaliśmy rynek, aby znaleźć ekspertów branżowych, którzy mogą współpracować z nami, aby jak najszybciej przywrócić działalność lotniska. Oczywiście, ponowne otwarcie nie nastąpi z dnia na dzień, ale byłby to ogromny krok naprzód. Gabinet był z pewnością uspokojony ogromną ilością ciężkiej pracy, która do tej pory została wykonana, i chciałabym podziękować pracownikom rady, którzy poświęcili się programowi South Yorkshire City Airport (SYAC), a ich praca trwa.”

„Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli podzielić się dobrą wiadomością i kontynuować proces ponownego otwarcia naszego lotniska.”

Gabinet poparł zalecenia dotyczące podjęcia działań w celu podpisania umowy dzierżawy, jeśli zostanie ona zaakceptowana, a także innych wymogów, w tym potencjalnego wsparcia finansowego.

Usłyszano również, że ponowne otwarcie lotniska przywróci nie tylko międzynarodowe połączenia dla Doncaster i South Yorkshire, które obecnie jest największym regionem miejskim w Europie bez lotniska, ale także będzie katalizatorem wzrostu gospodarczego.