Stluczka

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #3680
    magdalena
    Participant

    Witam! Chcialbym was prosic o rade. Dzisiaj mialem mala stluczke a dokladnie wygladalo to tak: jadac ulica auto przedemna zatrzymalo sie wiec ja rowniez (wygladalo na to ze kierujacy nie zabardzo wiedzial gdzie jechac ???) nagle cofna do tylu i … ja szybko ogladnalem sie czy za mna nie bylo auta wbilem wsteczny, jednak nie zdazylem cofnac, bo kierowca przedemna juz wbil sie w moj przod auta.
    Wysiedlismy z aut i on powiedzial, ze mnie poprostu nie widzial???!!!??? Dla jego samochodu nic sie nie stalo u mnie nad tablica rejestracyjna dosc duze pekniecie i kawalek odlamany… niby nic wielkiego ale trzeba cos z tym zrobic. Policji nie wzywalismy ( nie wiem czy dobrze czy zle?) Mam jego wszystkie dane.
    Ewidentnie to jego wina.
    Nigdy wczesniej nie mialem takiej sytuacji. Co powinienem zrobic, co radzicie? Moze sprobowac sie z nim dogadac?

    #3681
    Doncaster
    Keymaster

    Myślę, że policja to by nawet nie przyjechała, raczej mało się tym interesują.

    Jeśli kierowca z przodu cofał i wjechał w ciebie to ewidentnie jego wina. Zgłoś stłuczkę jak najprędzej do swojej ubezpieczalni. Zrób to nawet jeśli szkoda jest mała i nie chcesz od niego żadnego odszkodowania. Podaj im jego dane.

    #3682
    magdalena
    Participant

    Tak, tylko czy zglaszajac to do mojej ubezpieczalni nie bede placil wyzszej skladki w nastepnym roku???? Bo bede w tzw grupie zwiekszonego ryzyka???

    #3683
    Doncaster
    Keymaster

    Jeśli zgłosisz i powiesz, że on cofał to myślę, że zakwalifikują to jako 'no fault incident’.

    Jeśli nie zgłosisz a on zgłosi do swojej ubezpieczalni, że to ty w niego walnąłeś (bo pewnie tak to wygłądało na drodze – on z przodu a ty z tyłu) to raczej trudniej będzie ci tego bronić, wtedy to ty będziesz 'kłamał’ i 'zwalał winę’ na niego.

    Nie polecam 'dogadywania’ się prywatnie. Co jeśli ty weźmiesz od niego Ł100 teraz na wymianę zderzaka a on zadzwoni za tydzień i powie, że ma ból w karku?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.