Council house

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • Author
    Posts
  • #4089
    desperados
    Participant

    Witam,

    Mam pytanie jakie warunki trzeba spelniac zeby zakwalifikowac sie na mieszkanie z Council? I jak ewetulanie dlugo trzeba czekac?? Wiem ze sporo osb mieszka w takich mieszkaniach dlatego sam jest ciekaw jak to wyglada.

    #6371
    Stokrotka1987
    Participant

    Hej podbijam pytanie.zastanawiamy sie z rodzina czy nie zlozyc o mieszkanie socjalne tylko kompletnie jestesmy zieloni w tym temacie wie ktos cos na ten temat gdzie sie udac jakie warunkitrzeba spelnic itp z gory dziekuje

    #6372
    Iza
    Participant

    Złożenie wniosku o mieszkanie to nie jest skompikowana sprawa,ale od 23 lipca tego roku zostały zmienione warunki przyznawania tych mieszkań.Zasadniczą zmianą, jest długość pobytu w Anglii.Obecnie starać się mogą osoby które zamieszkują 3 lata w Anglii.przez to wiele wnoisków już złożonych zostało anulowanych tak np.jak mój:-(.

    #6374
    CloverGirl
    Participant

    Ostatnio własnie natknelam sie na ten przepis z 23 lipca i anulowanie wniosków zlozonych przed ta data wydaje mi sie „ciut” niezasadne. Otóż wiemy, ze prawo stanowione przez council jest prawem lokalnym i winno ono podlegac normom nadrzednym sposrod których jedna z zasad jest, ze „prawo nie działa wstecz”. Skoro zatem ktos skladal takowy wniosek w czasie gdy prawo pozwalalo mu na to anulowanie go nie jest chyba zgodne z prawem. Może mamy na forum jakiegos specjaliste w tej dziedzinie? Ciekawa jestem zdania osoby zaznajomionej blizej z prawem.

    #6375
    Agata Sworowska
    Participant

    hej z tego co słyszałam od osób , które już składały i nawet dostały takie mieszkanie to wiadomo wypełnia się wniosek , no i czeka tak średnio około 2 lat , dostaje się propozycję mieszkania idzie się oglądać jak odpowiada to jest oki jeśli nie to można odmówić ale chyba tylko trzy razy potem wszystko trzeba odnowa 🙂 w takim mieszkaniu plusem jest że płaci się za nie dużo mniej znajomi znajomych hihihi dostali mieszkanie z trzema sypialniami za 65 F tygodniowo.

    #6378
    Hexa
    Participant

    Obecnie weszly w zycie spore ograniczenia/wymagania dla imigrantow, wiec latwo nie bedzie… Ktos tu je juz wypisal.

    Aplikacja+licytowanie+czekanie w nieskonczonosc 2 lata i wiecej [zalezne od danej sytuacji] + propozycja zagrzybialego/odrapanego domu, po jakims alko angolu + nic za darmo, bo wiele z tych domow zaczyna miec czynsze L75 i wiecej…
    Zaden kokos, do tego sa wszelkie oplaty za media itp.

    POzornie taniej, niby lepiej, w sumie koszty sa spore, a i towrarzystwo, zbieranina, ktore pomieszkuje okolice…

    No ale co kto lubi… 🙂

    #6381
    Sabina
    Participant

    Myślę Hexa że trochę Cię poniosło z tą opinią. Ja mam dom z councilu i ani nie był zagrzybiony, ani odrapany ani nawel po alko angliku jak to opisałaś. Na okolice też nie narzekam, anglicy do okoła ale bardzo życzli i spokojni. Więc nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Domyślam się, że nie mieszkasz w domu councilowskim tylko nasłuchałaś sie dziwnych historii 🙁
    Jeżeli ktoś chce starać sie o dom z councilu to nie skra]eślaj go na starcie.

    Pozdrawiam forumowiczów 🙂

    #6384
    Doncaster
    Keymaster

    [quote=”Hexa” post=3796]Obecnie weszly w zycie spore ograniczenia/wymagania dla imigrantow, wiec latwo nie bedzie… Ktos tu je juz wypisal.
    Aplikacja+licytowanie+czekanie w nieskonczonosc 2 lata i wiecej [zalezne od danej sytuacji] + propozycja zagrzybialego/odrapanego domu, po jakims alko angolu + nic za darmo, bo wiele z tych domow zaczyna miec czynsze L75 i wiecej…
    Zaden kokos, do tego sa wszelkie oplaty za media itp.

    POzornie taniej, niby lepiej, w sumie koszty sa spore, a i towrarzystwo, zbieranina, ktore pomieszkuje okolice…

    No ale co kto lubi… :)[/quote]
    Niestety jest w tym dużo racji.
    [ol]
    [li]Housing Associations podnoszą swoje czynsze regularnie co roku o średnio 5% co przy czynszu 400 f/miesiąc daje 20 f więcej za miesiąc! Jak większość z Was wie nie każdy prywatny landlord robi to regularnie, wielu z Was wynajmowanie mieszkania 'uchodzi’ bez żadnej podwyżki przez lata.[/li]
    [li]Przeprowadzka do mieszkania socjalnego wiąże się z większym nakładem pieniędzy z góry: takie mieszkania nie mają wykładzin ani nawet kuchenki.[/li]
    [li]Jednym z powodów, dla których Polacy dostali w ostatnich latach dużo mieszkań socjalnych jest to, że lokalni mieszkańcy często znają reputacje ulic, na których są te mieszkania i nie chcą się tam przeprowadzać. [/li]
    [/ol]

    #6390
    Malina123
    Participant

    Absolutnie się nie zgadzam co do tych komentarzy.Mieszkania owszem są w stanie surowym ale bez przesady(mam na myśli podłogi ściany bez dywanów i kolorów) na chwile obecna materiały są tak tanie ze lepiej wpakować pieniądze niż ciągle mieszkać 'u kogoś’ . Council daje farby do malowania za darmo.Do tego bardzo dbają o mieszkania mi osobiście wymieniali instalacje grzewcza kaloryfery bojler co wiążę się z ogromnymi oszczędnościami na gazie,prądzie(porównując dom który wynajmowałam u landlorda).Nie prawda jest również ze dają mieszkania Polaka którzy nie znają reputacji ulic.W moim przypadku dostałam 2 propozycje na Intake gdzie zazwyczaj jest około 100 osób na jedno mieszkanie wiec kompletna bzdura.Samo poczucie ze jest się u siebie jest super i czynsz za 2 sypialnie 63.90. A co do czynszu to podnosili ale teraz zaprzestali,po prostu znieśli darmowe tygodnie.Mam piękny dom i najbardziej cieszy mnie możliwości kupna od nich za na prawdę przyzwoite pieniądze 😉 Widać ze Anglia zbyt nauczyła ludzi luksusów,bo polaczki to by od razu wille chciały dostawać – umeblowana wyremontowana ;-)))))

    Dodam że na mojej ulicy od niedawna też mieszka Polska rodzina.Wielu moich znajomych ma mieszkania z Councilu (i są bardzo zadowoleni).
    A czas oczekiwania to już nie wiem od czego jest zależne niektórzy moi znajomi czekali rok inny pól a jak raptem 5 miesięcy 😉

    #6396
    Hexa
    Participant

    [quote=”bibi” post=3799]Myślę Hexa że trochę Cię poniosło z tą opinią. Ja mam dom z councilu i ani nie był zagrzybiony, ani odrapany ani nawel po alko angliku jak to opisałaś. Na okolice też nie narzekam, anglicy do okoła ale bardzo życzli i spokojni. Więc nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Domyślam się, że nie mieszkasz w domu councilowskim tylko nasłuchałaś sie dziwnych historii 🙁
    Jeżeli ktoś chce starać sie o dom z councilu to nie skra]eślaj go na starcie.

    Pozdrawiam forumowiczów :)[/quote]

    Nie wrzucam nigdzie nikogo. Mus jest wypowiedziec sie ogolnie, gdyz nie znamy wszystkich przypadkow, ktore dostaly dom. To raz, a dwa znam haniebne przypadki domow z counsilu i nie ma nad czym deliberowac, byc moze Ty trafilas idealnie i dobrze. 🙂

    #6397
    Hexa
    Participant

    [quote=michal]Niestety jest w tym dużo racji.
    Housing Associations podnoszą swoje czynsze regularnie co roku o średnio 5% co przy czynszu 400 f/miesiąc daje 20 f więcej za miesiąc! Jak większość z Was wie nie każdy prywatny landlord robi to regularnie, wielu z Was wynajmowanie mieszkania 'uchodzi’ bez żadnej podwyżki przez lata.
    Przeprowadzka do mieszkania socjalnego wiąże się z większym nakładem pieniędzy z góry: takie mieszkania nie mają wykładzin ani nawet kuchenki.
    Jednym z powodów, dla których Polacy dostali w ostatnich latach dużo mieszkań socjalnych jest to, że lokalni mieszkańcy często znają reputacje ulic, na których są te mieszkania i nie chcą się tam przeprowadzać.[/quote]
    Dokladnie, nic za darmo 😉

    [quote=”Malina123″ post=3808]Absolutnie się nie zgadzam co do tych komentarzy.Mieszkania owszem są w stanie surowym ale bez przesady(mam na myśli podłogi ściany bez dywanów i kolorów) na chwile obecna materiały są tak tanie ze lepiej wpakować pieniądze niż ciągle mieszkać 'u kogoś’ . Council daje farby do malowania za darmo.Do tego bardzo dbają o mieszkania mi osobiście wymieniali instalacje grzewcza kaloryfery bojler co wiążę się z ogromnymi oszczędnościami na gazie,prądzie(porównując dom który wynajmowałam u landlorda).Nie prawda jest również ze dają mieszkania Polaka którzy nie znają reputacji ulic.W moim przypadku dostałam 2 propozycje na Intake gdzie zazwyczaj jest około 100 osób na jedno mieszkanie wiec kompletna bzdura.Samo poczucie ze jest się u siebie jest super i czynsz za 2 sypialnie 63.90. A co do czynszu to podnosili ale teraz zaprzestali,po prostu znieśli darmowe tygodnie.Mam piękny dom i najbardziej cieszy mnie możliwości kupna od nich za na prawdę przyzwoite pieniądze 😉 [b][size=4]Widać ze Anglia zbyt nauczyła ludzi luksusów,bo polaczki to by od razu wille chciały dostawać – umeblowana wyremontowana ;-)))))[/size][/b]

    Dodam że na mojej ulicy od niedawna też mieszka Polska rodzina.Wielu moich znajomych ma mieszkania z Councilu (i są bardzo zadowoleni).
    A czas oczekiwania to już nie wiem od czego jest zależne niektórzy moi znajomi czekali rok inny pól a jak raptem 5 miesięcy 😉 [/quote]
    Do kogo sie zwracasz per „polaczki”? do mnie??
    to ci przypominam polaczko, ze i ty nia jestes i chocbys dostala Buckingham Palace z counsilu, :laugh: to dalej nia bedziesz, ot co! 🙂

    [quote]A czas oczekiwania to już nie wiem od czego jest zależne niektórzy moi znajomi czekali rok inny pól a jak raptem 5 miesięcy 😉 [/quote] zatem podziel sie z Forumowiczami wiedza. Mozesz komus pomoc… 🙂

    nie, nie staram sie o dom, uprzedzam domniemania. 🙂

    #6400
    Doncaster
    Keymaster

    [quote=”Malina123″ post=3808]Absolutnie się nie zgadzam co do tych komentarzy.[/quote]
    Cieszę się, że dobrze trafiłaś 😉

    [quote=”Malina123″ post=3808]Mieszkania owszem są w stanie surowym ale bez przesady(mam na myśli podłogi ściany bez dywanów i kolorów) na chwile obecna materiały są tak tanie ze lepiej wpakować pieniądze niż ciągle mieszkać 'u kogoś’.[/quote]
    To dość ogólnie powiedziane – 'materiały’ – i wcale nie są takie tanie 😉

    [quote=”Malina123″ post=3808]Do tego bardzo dbają o mieszkania mi osobiście wymieniali instalacje grzewcza kaloryfery bojler co wiążę się z ogromnymi oszczędnościami na gazie,prądzie(porównując dom który wynajmowałam u landlorda).[/quote]
    Nie trzeba mieszkać w mieszkaniu socjalnym, żeby dostać nowy boiler, kaloryfery lub ocieplenie budynku. W ramach Green Deal można się o to starać wynajmując prywatnie lub nawet będąc właścicielem domu. To nic nie kosztuje, może w niektórych przypadkach symbolicznego funta.

    [quote=”Malina123″ post=3808]Nie prawda jest również ze dają mieszkania Polaka którzy nie znają reputacji ulic.W moim przypadku dostałam 2 propozycje na Intake gdzie zazwyczaj jest około 100 osób na jedno mieszkanie wiec kompletna bzdura.Samo poczucie ze jest się u siebie jest super i czynsz za 2 sypialnie 63.90.[/quote]
    No właśnie… Intake 😉

    [quote=”Malina123″ post=3808]Samo poczucie ze jest się u siebie jest super.[/quote]
    To nie jest 'u siebie’ 😉

    #6420
    Roksana Wilczewska
    Participant

    A ja uważam,że na daną chwilę i sytuację jaka jest na rynku nieruchomości od kwietnia tego roku, bardziej opłaca się wziąźć kredyt na kupno domu.
    Istnieje możliwość kupna nowego domu z pomocą rządową HELP TO BUY z 5% wkładem własnym i ostatecznie płaci się przysłowiowy rent (spłata kredytu) i płaci się za swoje 4 kąty. Jeśli nie mamy pieniążków na 5% wkładu własnego- są na to sposoby aby je zdobyć 🙂
    Jeśli boicie się o swoją zdolność kredytową, nie wiecie od czego zacząć i na czym to wszystko polega to zapraszam do bezpłatnych konsultacji oraz bezpłatnego sprawdzenia Twojej zdolności kredytowej. Pomogę kupić dom Twoich marzeń. Pragnę Was uświadomić,żę kupno własnego domu w UK nie jest aż tak skomplikowane i mogę przeprowadzić Was przez całą procedurę kupna domu aż do otrzymania kluczy do jego drzwi 🙂

    Napisałam o propozycji kupna domu właśnie w tym temacie aby uświadomić Was,że dom z councilu niekoniecznie jest prostą i łatwą drogą. Dostajemy odgórnie z Councilu dom, który niekoniecznie nam się musi spodobać. Po 5 latach można dom wykupić CHOĆ nie jest do końca powiedziane,że tak NA PEWNO będzie.
    Remontując dom councilowski podnosimy automatycznie jego wartość ,co po 5 latach będzie odczuwalne w skutkach gdy będziemy chcieli taki dom wykupić.
    Następną kwestią jest fakt,że nie jest powiedziane,że po 5 latach nie będziecie mieli dość tego domu i nie chcieli go zmienić. Rent za taki dom na dobrą sprawę w wielu przypadkach może być zbliżony do kwoty spłacania SWOJEGO NOWEGO DOMU 🙂
    Wiele argumentów przemawia za tym abyście jednak pomyśleli o kupnie domu w UK, tymbardziej, że od kwietnia 2013 rząd oferuje pomoc w tej kwestii.

    Jeśli macie chęć podyskutować na ten temat i usłyszeć więcej argumentów ZA tym, aby kupić dom w UK , zapraszam do rozmowy! Mile widziane wiadomości priv na portalu doncaster4u oraz jestem dostępna pod numerem telefonu : 0791 7680607 ( kiedy nie odbieram proszę o zostawienie wiadomości ze swoim numerem telefonu na sekretarce lub proszę o wiadomość sms). Mile widziane również emaile- odpowiem na każde pytanie.
    Zapraszam również na naszą sronę http://www.domwuk.com

    Pozdrawiam
    Roksana

    #6577
    Marika
    Participant

    a czy ktoś z was lub z waszych znajomych mieszka w Stainforth?

    #6590
    dagus
    Participant

    Napisałam o propozycji kupna domu właśnie w tym temacie aby uświadomić Was,że dom z councilu niekoniecznie jest prostą i łatwą drogą. Dostajemy odgórnie z Councilu dom, który niekoniecznie nam się musi spodobać. Po 5 latach można dom wykupić CHOĆ nie jest do końca powiedziane,że tak NA PEWNO będzie.
    Remontując dom councilowski podnosimy automatycznie jego wartość ,co po 5 latach będzie odczuwalne w skutkach gdy będziemy chcieli taki dom wykupić.
    Następną kwestią jest fakt,że nie jest powiedziane,że po 5 latach nie będziecie mieli dość tego domu i nie chcieli go zmienić.
    ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

    moze i jest niekoniecznie latwa i prosta sprawa dostac dom z councilu ale to nie znaczy ze jest niemozliwe….
    nie zgadzam sie tez z tym ze dostajemy odgornie dom z councilu ktory niekoniecznie nam sie podoba bo wystarczy bidowac takie dzielnice ktore nam odpowiadaja a nie jak popdanie….proste
    a to ze po 5 latach mozemy miec dosc tego domu to rowniez dobrze moge tak powiedziec o domu ktory kupie….czyz nie 😛

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.