ZNAMY NOWEGO BOHATERA STRAŻAKA!

Zwycięzca konkursu ogłoszony!

 

 

Po wielu tygodniach projektowania i kolorowania, w którym uczestniczyły dzieci z całej Anglii, znamy już postać nowego bohatera kampanii Fire Kills.

 

Rysunek Kasi Głuc z Blackburn zdobył największe uznanie, wyróżniono również rysunki stworzone przez Zenaba Kausera z Sheffield, Charlotte Newis z Sutton Coldfield oraz Clementine Matiwaza z Southend on Sea.

 

Konkurs rysunkowy Fire Kills został ogłoszony przez Communities and Local Government, przy wsparciu LEGOLAND Windsor, by zwrócić uwagę dzieci z różnych społeczności etnicznych w Angli na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Tym bardziej, że przeprowadzone badania wykazały iż Polacy, oraz inne mniejszości narodowe w Anglii, są szczególnie narażeni na powstanie pożaru. Między innymi ze względu na niewielką ilość poprawnie zainstalowanych i działających alarmów przeciwpożarowych. Badania te podkreślają również fakt, że ryzyko powstania pożaru bez zainstalowanego lub poprawnie działającego alarmu jest dwukrotnie wyższe.Fire Kills

 

Dzieci zostaly poproszone o stworzenie nowej postaci bohatera, który zostanie użyty w ramach kampanii informacyjnej Fire Kills. Zadania wybrania najciekawszego rysunku z ponad dwustu nadesłanych prac podjęli się: Sagal Jama, ze straży pożarnej okręgu Merseyside, Roland Chojnaki, dyrektor Instytutu Kultury Polskiej oraz Mohammed Ali, zwycięzca prestiżowej nagrody South Bank Show Awards.

 

Główną nagrodą w konkursie była rodzinna wycieczka do parku rozrywki LEGOLAND Windsor, która została wręczona Kasi, wraz z certyfikatem potwierdzającym wygranie konkursu, podczas specjalnej ceremonii, która odbyła się w jednostce straży pożarnej w Blackburn w poniedziałek 8 marca 2010. Wyróżnione prace zostały nagrodzone zestawami klocków LEGO z serii Straż Pożarna.

 

Kasia Głuc nie ukrywała radości: “Jestem bardzo szczęśliwa! Nie mogę się już doczekać wyjazdu do LEGOLANDu! Wzięłam udział w konkursie, ponieważ wiem, że zabawa z ogniem jest bardzo niebezpieczna, cieszę się, że dzięki mojej postaci inne dzieci też będą o tym wiedziały.”

 

Postać Kasi dołączy do obecnego bohatera kampanii Fire Kills, Świetlika Francesa, by wspólnie propagować bezpieczeństwo przeciwpożarowe wśród dzieci mieszkających w Anglii. Gratulując zwycięzcy, Minister Shahid Malik powiedział: “Chciałbym serdecznie pogratulować zwycięzcy konkursu oraz autorom wyróżnionych prac, ale gratulacje należą się również wszystkim uczestnikom. Widziałem wiele ciekawych, oryginalnych i pięknych prac i wiem, że jury nie miało łatwej pracy by wybrać tylko jeden zwycięski rysunek. Ważne jest także to, że dzięki tej zabawie wszystkie dzieci uczyły się również o bezpieczeństwie przeciwpożarowym.”Communities