Zielona Przychodnia – Manchester

Polska przychodnia w Manchesterze już otwarta.

Nowo otwarta polska przychodnia w Manchesterze przyjęła swoich pierwszych pacjentów. Klinika mieszcząca się w centrum miasta, przy Mosley Street, została oficjalnie otwarta 14 października br. Pierwsi pacjenci Zielonej Przychodni skorzystali z pomocy polskojęzycznego ginekologa, pediatry oraz stomatologa. Przychodnia została uruchomiona z inicjatywy polskiego małżeństwa, lekarza ginekologa Krystyny Tajchman oraz jej męża, lekarza ortopedy Sławomira.

Zainteresowanie usługami medycznymi wykonywanymi przez lekarzy rodem z Polski, szczególnie ginekologów czy stomatologów jest niemałe – zauważa Krystyna Tajchman, założycielka Zielonej Przychodni. Polacy nadal wolą udać się na wizytę do rodzimego lekarza nie tylko ze względu na brak bariery językowej, ale również dlatego, że wielu z nich nadal bardziej ufa specjalistom z Polski – dodaje doktor Tajchman.

Pani Krystyna w kwietniu ubiegłego roku otworzyła pierwszą przychodnię na londyńskim Greenwich. Duże zapotrzebowanie na usługi medyczne w wykonaniu polskojęzycznych lekarzy zachęciło doktorostwo do uruchomienia podobnej placówki w Manchesterze, mieście, które jest drugim po Londynie skupiskiem polskiej społeczności na Wyspach.

W przychodniach, obok ginekologa, pediatry oraz stomatologa, przyjmują chirurdzy-ortopedzi, ortodonci, dermatolodzy, urolodzy, interniści, laryngolodzy, pediatrzy oraz psychiatrzy. Z oddziałem w Manchesterze współpracuje aktualnie 10 lekarzy. Wszyscy są zarejestrowani w GMC, czyli Brytyjskiej Izbie Lekarskiej.

W lokalu o powierzchni 170m2 znajduje się 5 gabinetów lekarskich. Przychodnia współpracuje z profesjonalnym laboratorium, w którym są wykonywane badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej.

– Nasi pacjenci często dojeżdżają do nas z miejsc odległych nawet o kilkadziesiąt mil – zauważa Katarzyna Sadzikowska, manager londyńskiego oddziału przychodni. – Aby ułatwić rejestracje osobom mieszkającym w odległych zakątkach kraju, wprowadziliśmy, obok rejestracji osobistych oraz telefonicznych, system rejestracji online – wyjaśnia Sadzikowska.

W Zielonej Przychodni w Manchesterze przyjmuje pediatra, specjalista II stopnia, doktor Grażyna Szewczyk. Przeprowadza m.in. bilanse zdrowia dziecka, badania okresowe układu ruchowego oraz badania USG jamy brzusznej. Ma ponad 20 lat doświadczenia w zawodzie.

 

W gabinecie stomatologicznym przyjmuje doktor Krystyna Domagała. Wykonuje większość typowych zabiegów, przyjmuje też w nagłych przypadkach. Rentgen stomatologiczny umożliwia diagnozowanie na miejscu, bez konieczności wykonywania zdjęć gdzie indziej. Doktor Domagała posiada około 20 lat doświadczenia zawodowego.

W gabinecie ginekologicznym doktor Jerzy Kubiak oraz doktor Marek Zwierzyński sprawują opiekę nad pacjentkami będącymi w ciąży, wykonują badania ultrasonografem 3D oraz leczą schorzenia kobiece. Gabinet jest wyposażony w aparat USG, nowoczesny wideokolposkop oraz koagulator fotonowy do terapii laserowej.

Chirurdzy–ortopedzi leczą dolegliwości układu kostnego oraz zajmują się leczeniem pourazowym.

Co dwa tygodnie w przychodni w Manchesterze przyjmuje ortodonta, doktor Ewa Dudarewicz, która wykonuje zarówno zakładanie aparatów na zęby, jak również przeglądy pacjentów, którzy już mają aparat ortodontyczny.

Setlak PR