Zakopower w Wielkiej Brytanii

Zespół ZAKOPOWER już raz odwiedził Wyspy Brytyjskie w 2010 roku w Queen Elizabeth Hall w Southbank Centre, gdzie górale całkowicie zawojowali londyńską publiczność.

Tournee Zakopower po Wielkiej Brytanii

Zespół ZAKOPOWER już raz odwiedził Wyspy Brytyjskie w 2010 roku w Queen Elizabeth Hall w Southbank Centre, gdzie górale całkowicie zawojowali londyńską publiczność. Po tak spektakularnym przyjęciu zespół postanowił odwiedzić Wielką Brytanię ponownie, tym razem na dłużej, poszerzając tournee o kilka innych miast brytyjskich. Fani ZAKOPOWER ucieszą się na wiadomość, że zespół już w maju odwiedzi Edynburg, Glasgow, Birmingham, Londyn, Bristol oraz Bournemouth.

Jak się można domyślić, zespół powstał w Zakopanem. Założycielem zespołu jest jego lider, skrzypek i wokalista Sebastian Karpiel-Bułecka, który gra również na tradycyjnych, podhalańskich dudach.

Zakopower to zespół, który w na wskroś nowoczesny sposób korzysta z tradycji muzycznych podhalańskich górali. Ich muzyka wymyka się próbom wszelkich klasyfikacji. Inspirowana tradycją skalnego Podhala równie mocno oparta jest na estetyce rockowej, zapożycza z tradycji jazzu i punka, jak też czerpie z różnorodnych nurtów etnicznych. Końcowy rezultat to prawdziwe unikalne, mocne i autentyczne brzmienie – żywiołowe, zaraźliwe i błyskawicznie rozpoznawalne. Grupa jest jedynym polskim zespołem o korzeniach rockowo-etnicznych, która nie boi się sięgania do tradycji, ani korzystania z nowoczesnych aranżacji, a nawet wprowadzania motywów obcych kulturowo.

Miejsce:

9 maja, środa – godz. 19:00:
HMV Picture House
31 Lothian Road
Edinburgh EH1 2DJ

10 maja, czwartek – godz. 20:00:
o2 ABC Glasgow
300 Sauchiehall
Glasgow G2 3JA

12 maja, sobota – godz. 19:00:
HMV Institute
78 Digbeth High Street, Digbeth
Birmingham B5 6DY

13 maja, niedziela – godz. 20:00:
HMV Forum
9-17 Highgate Road, Kentish Town
London NW5 1JY

14 maja, poniedziałek – godz. 20:00:
o2 Academy Bristol
Frogmore Street, Boscombe
Bristol BS1 5NA

15 maja, wtorek – godz. 20:00:
o2 Academy Bournemouth
570 Christchurch Road, Boscombe
Bournemouth BH1 4BH