Wyrób paszport w swojej miejscowości! Dyżury konsularne w terenie

Konsulat Generalny RP w Manchesterze, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obywateli polskich zamieszkałych w okręgu konsularnym oraz dążąc do ułatwienia Państwu uzyskania dokumentów paszportowych, rozpoczął organizowanie dyżurów konsularnych w terenie.

Początkowo w trakcie dyżurów konsularnych będzie możliwość złożenia wniosków o paszporty tymczasowe oraz 5-letnie dla dzieci do 5 roku życia oraz paszporty tymczasowe dla dorosłych, załatwienie spraw z zakresu obywatelstwa oraz niektórych spraw prawnych np. poświadczenia własnoręczności podpisu.

Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc na spotkanie z konsulem jest ograniczona i o zapisie na spotkanie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Tylko osoby, które otrzymają potwierdzenie z datą i godziną spotkania będą mogły załatwić swoją sprawę w trakcie dyżuru konsularnego.

Najbliższe dyżury konsularne odbędą się w następujących miejscowościach:

LEICESTER – 17 listopada 2012 r. – Polska Parafia w Leicester, Wakerley Rd, Leicester LE5 4W (UWAGA! NA DYŻUR KONSULARNY W LEICESTER NIE MA JUŻ WOLNYCH MIEJSC)

SUNDERLAND – 24 listopada 2012 r. – International Community Organisation of  Sunderland, Arrow Business Centre 14 Foyle Street, Sunderland, Tyne and Wear, SR1 1LE

CARDIFF – 1 grudnia 2012 r. – Dom Polski, 174 Newport Road, Cardiff CF24 1DL

ZAPISY NA SPOTKANIA Z KONSULEM – DYŻUR KONSULARNY

Aby umówić się na spotkanie z konsulem w trakcie dyżuru konsularnego należy wysłać e-mail pod adres: manchester.kg.msk@msz.gov.pl

W treści maila prosimy o  podanie miejscowości do której chcemy się umówić na dyżur (Leicester, Sunderland lub Cardiff)  a w treści maila następujących informacji:

  • Imię i nazwisko;
  • Rodzaj załatwianej sprawy (np. złożenie wniosku o paszport tymczasowy dla małoletniego);
  • Liczbę osób obecnych na spotkaniu;
  • Dane kontaktowe w tym numer telefonu oraz adres zamieszkania;

Osoby, które zostaną zapisane na dyżur otrzymają mailowo potwierdzenie spotkania wraz z szczegółowymi informacjami dotyczącymi daty i godziny spotkania, oraz dokumentów, które należy przynieść ze sobą na spotkanie.

Terminy poszczególnych dyżurów konsularnych będą ukazywać się regularnie na stronie internetowej urzędu wraz z podaniem sposobu umówienia się na spotkanie oraz szczegółów dotyczących lokalizacji.

Źródło: manchester.msz.gov.pl