W Edynburgu znaleziono zwłoki 43-letniego Polaka

W Edynburgu znaleziono zwłoki 43-letniego Polaka. Policja podejrzewa, że mężczyzna został zamordowany.

Ciało Polaka znaleziono w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 14:45 w krzakach w okolicy szpitala Royal Infirmary of Edinburgh na Old Dalkeith Road. Ze względu na obrażenia na ciele ofiary, policja podejrzewa, że doszło do morderstwa.

Kamery CCTV zarejestrowały dwa dni wcześniej, że ten sam mężczyzna, wraz z czterema innymi osobami, wysiadał z autobusu 33 niedaleko szpitala o godzinie 22:00. Na tym jednak trop się urywa.

Policja przeszukała teren, rozmawiała także wczoraj między godziną 21:00 a 23:00 z przechodniami szukając śladu lub świadka, który mógł widzieć Polaka w zeszłym tygodniu.

Główny inspektor David McLaren powiedział wczoraj: – Mamy nadzieję, że wracając dziś wieczorem w okolice szpitala, uda nam się złapać ludzi, którzy pracują na zmiany, więc w tych godzinach idą do pracy lub z niej wracają. Być może będziemy mogli uzyskać od nich jakieś informacje o grupce mężczyzn, którzy w zeszłym tygodniu wisedli z Polakiem z autobusu.

Policja prosi także o kontakt każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie – wystarczy zadzwonić pod numer 101.