Trwają poszukiwania Bogdana Nawrockiego, który zaginął w Nottingham. Policja udostępniła nagranie CCTV.

Bogdan Nawrocki zaginął w Nottingham
Foto: nottinghamshire.police.uk

Nagranie CCTV z kilku tygodni przed zagięciem mężczyzny z Radford, opublikowane przez policję, ma zachęcić do dalszych poszukiwań.

Urodzony w Polsce Bogdan Nawrocki, 22 lata, ostatni raz widziany był w niedzielę 5 stycznia 2014 w okolicy Bobbers Mill Road, Nottingham.

Na konferencji prasowej w piątek 4 kwietnia 2014 siostra zaginionego, Monika Iwańska, ze łzami w oczach apelowała o jego powrót.

Monika prosiła brata o kontakt, a wszystkich, którzy posiadają jakieś informacje o zaginięciu Bogdana, o kontakt z policją.

Detektywi nakreślili próby natrafienia na ślad Bogdana, włącznie z intensywnymi przeszukiwaniami i współpracą z polską społecznością w Nottingham.

Specjalnie stworzona grupa mówiących po polsku oficerów pracowała przy sprawie. Stworzono specjalny numer telefonu, pod którym każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, może anonimowo porozmawiać z mówiącą po polsku osobą. Ten numer to 07785573415.

Nie stwierdzono kontaktu z Bogdanem od momentu zgłoszenia jego zaginięcia. Policja martwi się, że stało mu się coś złego.

Prowadzący poszukiwanie detektyw nadinspektor Tony Hedon powiedział: „Od zeszłotygodniowego apelu otrzymaliśmy niewielką liczbę telefonów. Informacje, które otrzymaliśmy doprowadziły do rozszerzenia poszukiwań, w tym o teren Bulwell. Nie przyniosły one jednak przełomowych rezultatów i Bogdan pozostaje zaginiony.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w poszukiwaniach do tej pory i zaapelować o dalszą współpacę. Ktoś gdzieś musi wiedzieć gdzie jest Bogdan lub posiadać informacje co się z nim stało. Wykorzystujemy wszystkie otrzymane informacje i jesteśmy bardzo zaniepokojeni stanem Bogdana.

Nalegam, żeby obejrzeć udostępnione nagranie CCTV. Czy coś Ci się przypomina? Czy widziałeś coś nietypowego w niedzielę 5 stycznia 2014? Jeżeli posiadasz jakiekolwiek informacje, nawet najdrobniejsze, daj nam znać. Mogą one pomóc.”

Bogdan jest białym mężczyzną, wzrostu ok. 178cm. Jest niski, ma ciemno brązowe włosy ścięte na jeża i muskularną budowę ciała. Ma różne tatuaże, w tym tatuaż ust na szyi i kota na kostce.