Sukces na Wyspach

„Sukces nie jest kwestią narodowości, tylko ciężkiej pracy i determinacji.”

 

W zeszłym miesiącu (20.01) po raz kolejny odbyło się rozdanie nagród „Człowieka Roku”, którym patronuje Ambasador Polski w Wielkiej Brytanii JE Ambasador Witold Sobków. W tym roku jednym z laureatów została mec. Agata Dmoch.

Nagrody przyznawane przez redakcję „Dziennika Polskiego” nadawane są przez Kapitułę osobom zasłużonym dla społeczności polskiej na Wyspach. Honorowe Nagrody otrzymują ludzie aktywni, pracujący na rzecz dobra społecznego.

Odbierając nagrodę od byłego wicepremiera Longina Komołowskiego mec. Dmoch powiedziała: ”Wśród naszej społeczności w Wielkiej Brytanii wciąż panuje przekonanie, że sukces i wysokie stanowiska są zarezerwowane dla Brytyjczyków i że nie ma tam dla nas miejsca. Ufam, że moja historia pokazuje, że to nie prawda. Sukces nie jest kwestią narodowości, tylko ciężkiej pracy i determinacji.”

Mec. Dmoch przyjechała do Anglii w kwietniu 2004. Ukończyła wydział prawa na Uniwersytecie Westminster oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Prawa w Birmingham. 1 września 2011 została przyjęta przez Law Society jako Solicitor of Senior Courts of England and Wales.

W międzyczasie mec. Dmoch została przyjęta na studia MBA w prestiżowej Aston Business School (Financial Times – World’s Top 100), na której zdobyła tytuł Aston 100, nadawany stu najlepszym studentom za poza programowe osiągnięcia.

We wrześniu 2009 mec. Dmoch założyła Midlands Polish Community Centre – sobotnią szkoły uzupełniającą dla Polaków w Midlands, liczącą obecnie ok. 300 osób. W kwietniu 2012 założyła Midlands Polish Business Club – klub biznesu, który prowadzi obecnie rozmowy na poziomie międzynarodowym.

W sierpniu 2012 Agata wystąpiła w głównym wydaniu wiadomości – BBC Midlands Today, jako prezes Midlands Polish Business Club, a we wrześniu 2012 wzięła udział w programie BBC2 „Women at the Top”.
Mec. Dmoch specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. W październiku 2012 przeprowadziła przejęcie kliniki medycyny estetycznej w Warszawie, której jest 50% udziałowcem.

W grudniu 2012 mec. Dmoch została nominowana do prestiżowej nagrody Prawnika Roku, przyznawanej przez brytyjską Law Society, w dwóch kategoriach: Międzynarodowy Prawnik Roku oraz Pro Bono Prawnik Roku. Wyniki zostaną ogłoszone w marcu 2013.