Sinister Revolt – najbliższe koncerty polskiej grupy z Leeds. Debiutancki album zespołu w drodze.

Sinister Revolt powstał pod koniec 2012 roku przez muzyków z Leeds pragnących grać autorskie utwory. Zalążek zespołu stanowili Dawid (gitara solowa), Paweł (gitara rytmiczna) oraz Jerry (perkusja). Z czasem do grupy dołączył Artur(gitara basowa) oraz Agnieszka (wokal).

 

 

Debiut sceniczny zespołu miał miejsce w październiku 2013 r. w słynącym z niezwykłego klimatu oraz dobrej muzyki na żywo, pubie Snotty Fox w Wakefield. Miesiąc później nastąpiły zmiany personalne, Jerry z przyczyn osobistych musiał opuścić zespół. Na szczęście band nie miał czasu na twórcza przerwę gdyż do Revoltowych zastępów mocnym uderzeniem wkroczył nowy bębniarz -Przemek (Pająk). Skład zespołu utrzymujący się braterską więzią od października 2013 roku to: 

  • gitara prowadząca- Dawid Lasecki,
  • gitara rytmiczna/teksty- Pawel Buller,
  • wokal/teksty – Agnieszka Krasowska,
  • perkusja- Przemyslaw Chlond,
  • gitara basowa- Artur Klosowski.

Ich muzyka to mieszanka mięsistych metalowych riffów, melodyjnych refrenów oraz potężnego wokalu Agi. Nietuzinkowy styl „revoltow” na pewno zadowoli wszystkich, którzy szukają mocnego brzmienia z charakterem.

Grupa Sinister Revolt wystąpiła m.in na tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Leeds, gdzie spotkała się z gorącym odbiorem publiczności. Już niebawem a dokładnie 20 czerwca zespół stanie w szranki wraz z innymi artystami w tegorocznym festiwalu Rock by Night w Peterborough. Gwiazdą wieczoru będzie znany polski sklad punk- rockowy Farben Lehre. Dla wszystkich niecierpliwych i ciekawych brzmienia Sinister Revolt dobra wiadomość, albowiem już za parę dni wraz z inna polską kapelą Sixth of July (Doncaster) dostarczą Wam niezwykłych muzycznych wrażeń. Koncert będzie miał miejsce w sobotę 7 czerwca w Sheffield w klubie Dove & Rainbow.

Zarówno szczegóły wydarzenia jak i więcej informacji na temat zespołu można znaleźć na ich facebookowym profilu. Zespół jest obecnie w trakcie tworzenia debiutanckiego albumu, który powinien ukazać się latem b.r. 

Sinister Revolt – My way 

{youtube}dBh0P3mt_LE{/youtube}

Sinister Revolt – Caged Soul

{youtube}KqZPQmRabK4{/youtube}