Rotherham European Business Festival już w październiku!

Rotherham European Business Festival odbędzie się na stadionie New York w Rotherham już w październiku.

 

Martin Oxley, dyrektor warszawskiego oddziału UK Trade & Investment powiedział w maju br., że na Wyspach Brytyjskich działa przeszło 40 tysięcy firm prowadzonych przez Polaków. O tym, że ducha przedsiębiorczości czuje więcej imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej przekonujemy się choćby dzięki zapytaniom “jak założyć firmę w UK” oraz “gdzie mogę otrzymać pomoc na start”, które systematycznie otrzymujemy. 

Rotherham European Business Festival jest po części odpowiedzią na te potrzeby – podczas wydarzenia zaprezentują się firmy, organizacje i instytucje oferujące wsparcie dla nowych przedsięwzięć (doradztwo, szkolenia, pożyczki itp.) oraz cały szereg usług i produktów, których mogą potrzebować młode firmy. Pokażą sie także propozycje dotyczące dalszej edukacji na terenie Yorkshire. To dla tych, którzy chcieliby zrobić krok w kierunku rozwoju kariery.

Motto REBF to “New Directions” – z jednej strony chcemy pokazać Brytyjczykom, że mają u siebie zdolnych i ambitnych imigrantów, którzy rozwijają się i chcą się rozwijać, imigrantom zaś – możliwości dla prowadzenia biznesu, jakie oferuje Yorkshire. Przenosząc to na wyższy szczebel – zależy nam na wzmocnieniu współpracy pomiędzy biznesami z Północnej Anglii a Europą Środkowo-Wschodnią. 

Program

1. dzień (07.10.2014) –  Prezentacja wsparcia biznesowego oraz usług dla nowych (choć nie tylko) firm, a także pomysły na dalszą edukację.

2. dzień (08.1-.2014) – Konferencja. Pośród tematów m.in. “Jakie korzyści daje wolontariat”, “Dlaczego warto zatrudnić w swej firmie stażystę i jak się do tego zabrać” czy też “Co sprawia, że niektórzy zamiast na tradycjną spółkę decydują się na social enterprise i kiedy się to opłaca”. 

O organizatorze

Yorkshire Tourist Organization Limited jest spółką typu social enterprise z siedzibą w Rotherhamie. Powstała z misją promocji Yorkshire jako miejsca przyjaznego turystom oraz przedsiębiorcom. Europejczykom ze środkowej części kontynentu chcemy pokazać, że podczas wyjazdów turystycznych do Anglii warto zobaczyć coś więcej niż tylko Londyn czy Cambridge. Zależy nam również na wzmacnianiu współpracy gospodarczej między Yorkshire a Europą Środkowo-Wschodnią.

 

Rotherham European Business Festival

Data: 7 – 8 października 2014

Miejsce: New York Stadium, New York Way, Rotherham, S60 1AH

Więcej informacji na www.yorkshireexpo.com

Ooba do kontaktu: Aleksandra Gierwat, ola@yto.org.uk

{youtube}Xj_c1mcrEfk{/youtube}

Rotherham European Business Festival