Obchody Polish Heritage Day w Sheffield i Leeds już w ten weekend!

Projekt Polish Heritage Day ma na celu ustanowienie na terenie Wielkiej Brytanii corocznych obchodów związanych ze Świętem Narodowym 3 Maja.

 

W jego ramach skoordynowane zostaną przedsięwzięcia prowadzone przez polskie organizacje, szkoły sobotnie i parafie na terenie UK. Projekt będzie realizowany rokrocznie, w każdy pierwszy weekend po 3 maja, by na trwale zagościć w kalendarzu lokalnych wydarzeń jako Polski Dzień w Wielkiej Brytanii.

Celem akcji jest wspólne świętowanie przez polską społeczność Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP przypadających 2 maja, jak i Święta Konstytucji 3 Maja. Upamiętnijmy wspólnie dziedzictwo przeszłych pokoleń i współczesny, pozytywny wkład Polaków w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii.

Obchody Polish Heritage Day odbędą się już w ten weekend (6-7 maja) w miastach na terenie Wielkiej Brytanii między innymi w Shefield i Leeds. 

Sheffield

-7 maja godz 11.00 – 16.00, przy Barker’s Pool można będzie skosztować polskich specjałów oraz dowiedzieć się więcej na temat polskiej kultury i historii.

Leeds

– 6 maja, odsłonięcie pomnika Polish Armed Forces na Killingbeck Cemetry z udziałem weteranów wojennych i ich rodzin.

– 6-7 maja, Polish Catholic Centre, Newton Hill Road. W programie: koncerty, warsztaty na temat polskiej historii, targi książki i polski poczęstunek.

 

Źródło: londyn.msz.gov.pl