Morderstwo Polki w Swinton – ujawniono szczegóły.

Szczegóły tego brutalnego morderstwa wyszły na jaw przy okazji śledztwa prowadzonego przez Rotherham Coroner’s Court.

 

Agnieszka Dzięgielewska została brutalnie pobita, duszona i utopiona w wannie w swoim domu w Swinton koło Mexbrough w styczniu 2010 roku. Oskarżony o morderstwo były chłopak ofiary powiesił się w więziennej celi 2 tygodnie później.

30 – letnia wówczas Polka została brutalnie pobita do nieprzytomności w pokoju w swoim domu w Swinton, po czym została przeniesiona do wanny wypełnionej wodą. Dla pewności ciało Agnieszki zostało przyparte krzesłem aby pozostało pod wodą.

Były chłopak ofiary Hossein Abdollahzadeh (32l) został znaleziony martwy w swojej więziennej celi po tym jak przedstawiono mu zarzuty morderstwa.

Szczegóły tego brutalnego morderstwa wyszły na jaw w zeszłym tygodniu przy okazji śledztwa prowadzonego przez Rotherham Coroner’s Court. Detektyw Colin Fisher ujawnił, że ofiara została uduszona w swoim pokoju po tym jak została brutalnie pobita. Odciski palców jej byłego chłopaka znaleziono w wielu miejscach tak jak i ślad na drzwiach świadczący o tym, że uderzyła w nie głowa ofiary. Hossein Abdollahzadeh zaciągnął ciało do wanny i przydusił krzesłem, żeby upewnić się, że głowa ofiary nie wypłynie ponad powierzchnię wody.

Policja weszła do mieszkania Polki po tym jak zaniepokojony brakiem kontaktu jej obecny wówczas chłopak Daniel Sandhall skontaktował się z policją. Ciało Agnieszki zostało znalezione w jej mieszkaniu przy Horsefair Close w Swinton około godziny 19.30 28-go stycznia 2010 roku. Policja ujawniła także, że zgon nastąpił pomiędzy 8.00 – 8.30 rano tego samego dnia.

Postawiony w stan oskarżenia były chłopak Agnieszki, Hossein Abdollahzadeh nie przyznał sie do popełnienia morderstwa tłumacząc się tym, że tego dnia był w pracy a wieczór spędził w domu u znajomego. W liście znalezionym w jego więziennej celi napisał, że tego dnia pomiędzy nim a ofiarą doszło do kłótni ale nie zamordował on swojej byłej dziewczyny.

Ustalono, ze Hossein bił już swoja dziewczynę wcześniej ale ta ze strachu nie zgłaszała nic na policję. Ich związek rozpadł się na początku 2009 roku kiedy to Agnieszka postanowiła go zostawić. W międzyczasie Hossein ciągle starał się o pozwolenie na ślub z Polką gdyż była to jego szansa na otrzymanie pozwolenia na pobyt w Wielkiej Brytanii. Pozwolenie na ślub zostało mu przyznane w czasie kiedy Agnieszka zaczęła się widywać ze swoim nowym chłopakiem.

Rodzice Agnieszki przyjechali z Polski aby wziąć udział w śledztwie.

 

Źródło: doncasterfreepress.co.uk