Konkurs Rysunkowy Fire Kills dla Dzieci

Narysuj strażaka bohatera

Konkurs skierowany jest do dzieci, jako część rządowej kampanii „Fire Kills”. Konkurs, wsparty przez LEGOLAND® Windsor, ma na celu zachęcić dzieci w Wielkiej Brytanii do narysowania strażaka bohatera, aby promować bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

 

Konkurs rysunkowy jest przeznaczony dla dzieci do lat 10. Dając im możliwość narysowania bohaterskiego strażaka pomagamy im zastanowić się nad zagrożeniem, jakie niesie za sobą pożar, a także zachęcić do podjęcia dyskusji z rodzicami na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

 

Zwycięski rysunek bohatera strażaka zostanie opublikowany w materiałach promocyjnych kampanii „Fire Kills”, aby ostrzec dzieci przed zagrożeniem, jakie niesie za sobą pożar oraz dać porady o bezpieczeństwie przeciwpożarowym.

 

Głównym celem kampanii „Fire Kills” jest podkreślenie jak ważnym elementem każdego domu jest poprawnie działający alarm przeciwpożarowy. Badania wykazują, że zagrożenie pożarem i utratą życia jest ponad dwukrotnie większe w domach bez zainstalowanego, bądź niedziałającego alarmu. Społeczeństwo polskie w Wielkiej Brytanii zostało rozpoznane, jako jedno z tych, które jest szczelnie narażone na ryzyko pożaru ze względu na niską świadomość bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz niską ilość zainstalowanych lub poprawnie działających alarmów przeciwpożarowych.

 

Świetlik Frances jest postacią, która ma zachęcić dzieci do przystąpienia do konkursu. Świetlik Frances, który ostrzega przed zabawą zapałkami, jest obecny w książeczkach, książeczkach w wersji audio oraz jako animacja wideo, które dostępne są w różnych językach.

Oznajmiając start konkursu „Fire Kills – narysuj strażaka bohatera”, Minister Shahid Malik powiedział:

„Konkurs rysunkowy „Fire Kills” to wspaniała okazja dla dzieci i ich rodzin, aby dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie w ich domach. Wspólna nauka to doskonała okazja, aby zidentyfikować i zmniejszyć zagrożenia mogące spowodować pożar i pomoże przywrócić świadomość jak ważnym elementem każdego domu jest posiadanie sprawnego alarmu przeciwpożarowego.”

 

Sponsor konkursu, LEGOLAND Windsor, zapewnia nagrodę dla zwycięzcy konkursu. Nagrodą za najlepszy rysunek jest bilet wstępu do parku rozrywki LEGOLAND Windsor, a rysunek będzie umieszczony w materiałach promocyjnych kampanii „Fire Kills”.

 

Dyrektor Marketingu LEGOLAND Windsor, Karen Smith powiedziala:

„W Legolandzie wiemy jak ważnym jest zabawa w bezpiecznym środowisku. Jesteśmy zadowoleni z możliwości wsparcia konkursu „Fire Kills”. Mamy nadzieję, że spotka się on z dużym zainteresowaniem i przyniesie wiele wspaniałych kreacji. To doskonała okazja, aby pozwolić dzieciom użyć ich wyobraźni przy jednoczesnej nauce o ważnych aspektach bezpieczeństwa przeciwpożarowego”.

 

Ostatnim dniem przyjmowania rysunków konkursowych będzie 15 stycznia 2010.

 

Aby uzyskać plakaty oraz ulotki zawierające więcej informacji na temat konkursu oraz zasad konkursu prosimy o kontakt pod nr. tel. 0208 902 5575 lub mail artcompetition@mediamoguls.com.

 

Kopie „Świetlika Francesa” w języku polskim można zamówić pod nr. tel. 0208 902 5575 lub mail artcompetition@mediamoguls.com.