Polska: Jan Tomaszewski zawieszony przez PIS

Polityk, komentator sportowy i były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski został na miesiąc zawieszony w prawach członka klubu PIS.

 

 

Partia zareagowała na niedawne wypowiedzi swojego członka na temat obecnej piłkarskiej kadry narodowej prowadzonej przez Franciszka Smudę.

 

9 maja na antenie Radia ZET Tomaszewski wypowiedział się na temat obecnego składu kadry na zbliżające sie Euro 2012. Były bramkarz powiedział, że nie chce, aby w koszulce z białym orłem „grali jeden Francuz i dwóch Niemców, którzy grali już dla Francji i dla Niemiec” i że „odbierają naszym, prawdziwym Polakom” miejsce w reprezentacji. Zadeklarował też, że nie będzie kibicował polskim piłkarzom na Euro.

 

Jan Tomaszewski jest politykiem i komentatorem sportowym. Jako bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski brał udział m.in. w mistrzostwach świata w RFN (1974), w których reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. W reprezentacji Polski wystąpił również na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 (srebrny medal) oraz na mistrzostwach świata w Argentynie w 1978 r.

 

Źródło: wp.pl