Zostałam oszukana na ebay-u !!! Pomocy !!! Proszę !!!

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • #2869
    Klaudys
    Participant

    Cześć tak jak w temacie zostałam oszukana na ebayu . Sprzedawałam przedmiot i ktoś go kupił w przeciągu godziny lub mniej po wystawieniu go. Były to 4 telefonu. Po sprzedaniu przyszedł do mnie meil z ebay , paypal , oraz od kobiety (kupująca) w meil od ebay było że sprzedałam swój pierwszy przedmniot , od paypal że kobieta wysłała pieniądze i czekają na autoryzacje przez paypal czy jakoś tak , i że na początku muszę wysłać ten przedmiot a potem wysłać barcode, w meilu od kobiety był adres że też taka głupia jestem 🙁 kraj wysyłki : Nigeria jednak to mi nie dało do myślenia kobieta była miła , powiedziała że jej mąż pracuje w stowarzyszeniu zdrowotnym w Nigerii i telefony będą dla niego prezentem na urodziny i żebym jutro rano wysłała 26.04 żeby miał je na następny tydzień / dzień urodziń, no a że niczego nie podejrzewałam jak to polka poszłam rano na pocztę straciłam 15 funtów i wysłałam do jej męża paczkez telefonami o wartości 100 funtów, :woohoo: . Po wysłaniu odrazu do niej napisałam i do paypala wysłałam barcode, i po tym czasie kontakt się urwał. Dotego ja nie mam pieniędzy -115 funciaków , a ona odrazu się wyrejestrowała z ebay i teraz już nic nie mogę zrobić .
    MOŻE KTOS MOŻE MI POMÓC LUB COS PORADZIĆ CHOCIAŻ WIEM ŻE CHYBA JUŻ NIC NIE MOGĘ , ACZKOLWIEK MAM JESZCZE MAŁY PROMYCZEK NADZIEI . Ale jak bym tą suke spotkała to bym jej chyba włosy powyrywała.
    Please jeżeli możecie pomocy!!! 🙁

    #2873
    Doncaster
    Keymaster

    Zadzwon do eBay. Na pewno nie zaszkodzi a moze cos ci poradza.

    #2874
    Klaudys
    Participant

    Dzięki za radę 😉 słuchaj mógłbyś może wykasować mój drugi post pt. Niektórzy polacy w doncaster , ponieważ napisałam go gdy byłam wkórzona bo jacyś gamonie wybili mi szybę i tak jak pisałam wyrwali na żywca schowek pewnie szukali pieniędzy. Teraz uznałam że i tak mi to nic nie da że napisze posta a w nim to co myśle, więć poprostru skasowałam tekst a że jestem nowym użytkownikiem to nie wiem jak skasować posta , jeszcze nie zdąrzyłam się doczytać. Za co z góry dzięki .

    #2875
    Doncaster
    Keymaster

    [quote]Dzięki za radę 😉 słuchaj mógłbyś może wykasować mój drugi post pt. Niektórzy polacy w doncaster , ponieważ napisałam go gdy byłam wkórzona bo jacyś gamonie wybili mi szybę i tak jak pisałam wyrwali na żywca schowek pewnie szukali pieniędzy. Teraz uznałam że i tak mi to nic nie da że napisze posta a w nim to co myśle, więć poprostru skasowałam tekst a że jestem nowym użytkownikiem to nie wiem jak skasować posta , jeszcze nie zdąrzyłam się doczytać. Za co z góry dzięki .[/quote]
    Skasowany. A swoją drogą to mi kiedyś radio ukradli z samochodu na parkingu pod Doncaster College. Tutaj policja raczej mało robi w tych sprawach niestety.

    #2876
    Piotr Orzechowski
    Participant

    Szczerze- to Policja nic nie robi.
    Gówno ich obchodzi , ze ktoś został skrzywdzony i coś mu skradziono.
    Wiem co mówię ,dwa razy skradziono mi juz rower( oba nowe warte okolo 300Funtów za sztukę) io nawet nie raczyli mnie odwiedzić i spisać zeznania!!

    #2877
    Szymon Piatkowski
    Participant

    Na ebay`u masz możliwość odzyskania pieniążków, praktycznie tylko gdy coś kupujesz i płacisz paypalem, każda inna forma jest w sumie łamanie regulaminu ebaya i nie podlega ochronie.
    Osobiście zakupiłem wzmacniacz audiolab`a dość drogi, facet nigdy mi go nie przysłał, ale po jakichś 2 miesiącach dostałem zwrot kasy z paypala.
    Co do ochrony mienia w UK, to na policję raczej nie liczcie, jak sami nie zainstalujecie systemów antywłamaniowych to raczej nic innego was nie ochroni.
    Do ochrony auta polecam cctv i halogeny z czujnikami ruchu, koszt inwestycji będzie i tak mniejszy, niż potencjalna zwyżka w ubezpieczalni po claim`ie, więc warto się zastanowić.
    Co do ogrodzenia, to można kupić tanio plastykowe taśmy z kolcami, łatwe do montażu i dość skuteczne, tylko trzeba pamiętając o naklejce z ostrzeżeniem, bo jak się złodziej tu pokaleczy, to was jeszcze do sądu poda.

    #2878
    Klaudys
    Participant

    Cześć a pisałeś gdzieś lub może coś robiłeś?

    #2879
    Szymon Piatkowski
    Participant

    musiałem rozpocząć „spór” na e-bay`u, musiałem, też napisać jakie okoliczności zaszły itp, sama transakcja była zarejestrowana na pay-pal`u, więc ja byłem czysty, za to facet wyparował i nie przesłał przedmiotu, nie dawał tez żadnej odpowiedzi na zapytania ze strony pay-pal i ebay, więc po jakimś czasie uznali moje roszczenia i wypłacili mi całość kwoty za wzmacniacz.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.