Wynejm mieszkania z Agencji

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • #4932
    Kicia
    Participant

    Jeżeli ktoś może się wypowiedzieć na temat wynajęcia mieszkania z Agencji , chodzi mi konkretnie co oni tam sprawdzają i ta opłata dodatkowa jednorazowa za co to jest ?? Musimy jak najszybciej wynająć mieszkanie ponieważ mamy 1 bedroom nadodatek z grzybem masakrycznym w kuchni a sie okazałao że zostane mamą wiec nie ma co się zastanawiać . Głownie chodzi mi o Agencje YAB ktora jest w Rotherhamie

    #4934
    Doncaster
    Keymaster

    [quote]chodzi mi konkretnie co oni tam sprawdzają i ta opłata dodatkowa jednorazowa za co to jest[/quote]
    Nie ma na to reguły a agencje sprawdzają aplikantów na swoje sposoby. Przeważnie jest tak, że jak aplikujesz o jakieś mieszkanie to agencja:
    [ul]
    [li]sprawdzi twoją historię kredytową,[/li]
    [li]zweryfikuje ostatnie adresy zamieszkania (a przynajmniej ostatni),[/li]
    [li]zweryfikuje tożsamość,[/li]
    [li]sprawdzi zatrudnienie,[/li]
    [li]zapyta o referencje od poprzedniego landlorda.[/li]
    [/ul]

    Dodatkowo mogą chcieć sprawdzić czy masz ważne konto bankowe w tym kraju.

    Jeśli chodzi o potrzebne dokumenty to mogą zapytać o:
    [ul]
    [li]dowód osobisty/paszport,[/li]
    [li]bank statement,[/li]
    [li]utility bill,[/li]
    [li]ostatnie payslipy.[/li]
    [/ul]

    Agencje pobierają za to różne opłaty. Nie ma żadnych przepisów, które określałyby wysokość takich opłat więc te różnią się dość znacznie. Przeważnie taka opłata administracyjna pokrywa to co powyżej oraz dodatkowo przygotowanie i podpisanie dokumentów, zabezpieczenie depozytu, zawiadomienie lokalnego councilu, dostawców prądu, gazu i wody. Czasem jednak są za to osobne opłaty, warto zapytać 🙂

    [quote]Musimy jak najszybciej wynająć mieszkanie ponieważ mamy 1 bedroom (…) a sie okazałao że zostane mamą wiec nie ma co się zastanawiać .[/quote]
    Pomijając ten grzyb… myślę, że i tak potrzebujecie coś większego 🙂

    #5072
    Michal
    Participant

    Witam

    Mam pytanie do Pana admina bo jak sie domyslam ma wiedze odnosnie agencji z miejsca pracy wiec moze mi pomoze.
    Mieszkam w tej chwili na poludniu Anglii i planuje sie przeniesc do doncaster lub okolic. I teraz kilka pytan.
    1) Czy agencja wynajmie mi mieszkanie bez zatrudnienia jesli zaplace za kilka miesiecy do przodu + depozyt?
    2) Jesli tak to ile to musi byc miesiecy platnych z gory i dlaczego az szesc ( czy moga to byc 3 lub 4)
    3) Praca to naprawde nie problem gdyz plynnie mowie po angielsku i mam spore doswiadczenie zawodowe
    4) Jakie bylyby oplaty dla agencji (2 doroslych i 2 dzieci)

    Pozdrawiam

    Michal

    #5073
    Doncaster
    Keymaster

    Witam,

    1) Jeśli zapłaci Pan za cały okres najmu z góry to nie powinno być z tym problemu. Dużo umów o najem ma jednak taką klauzulę, że po stałym okresie najmu (6, 12 miesięcy) umowa przechodzi w tzw rolling periodic agreement i odnawia się co miesiąc. Z uwagi na brak stałego źródła dochodu niektóre agencje mogą w takim wypadku wymagać żyranta (guarantor) w wypadku gdyby pozostał Pan na mieszkaniu po skończeniu stałej umowy.
    2) Minimalny okres umowy o najem przy podpisywaniu Assured Shorthold Tenancy Agreement (AST) to z reguły 6 miesięcy i raczej za tyle będzie Pan musiał zapłacić z góry.
    3) Pewność siebie dużo daje ale niestety sama w sobie nie zagwarantuje pracy. Póki nie zapewni Pan sobie pracy pozostaje Pan niezatrudniony 🙁
    4) Te bardzo różnią się od siebie między agencjami. Myślę, ze może to być cokolwiek pomiędzy 100 – 300 funtów. Opłata taka pobierana jest z reguły od osób dorosłych i pokrywa koszty administracyjne.

    Agencje kierują się swoimi zasadami i ustalają swoje opłaty więc powyższe mogą się mniej lub bardziej różnić między agencjami. Dobrze jest zapytać w takiej agencji zanim złoży się aplikację bo co powie jedna agencja nie koniecznie będzie miało zastosowanie w innej.

    Mam nadzieję, że o to Pan pytał 🙂

    #5602
    Michal
    Participant

    Witam

    Wracajac do tematu sprzed paru miesiecy czy jesli zaplace za 6 miesiecy z gory za wynajem nie majac ztrudnienia to czy musze tez placic depozyt czy jest to juz tak jakby w tych 6 miesiacach z gory?

    pozdrawiam

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.