Wynajcie pokoju od prywatnej osoby czy przez agencje ?

Polacy w UK, Polonia w Anglii – Doncaster.pl Forums Polskie forum – Polonia w Yorkshire Nieruchomości Wynajcie pokoju od prywatnej osoby czy przez agencje ?

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #5303
    Darek kkkkkk
    Participant

    Chciałem zapytać was o opinie czy warto wynająć pokój od prywatnej osoby czy iść do agencji. Drugie pytanie co sądzicie o firmie 247 property services ?

    #5306
    Zdzislaw
    Participant

    Akurat tej agencji to nie polecam jeśli cos trzeba naprawić w domu to sie nie doczekasz a tak ogólnie to jak we wszystkich agencjach zawsze jakieś plusy i minusy

    #5309
    norek
    Participant

    My wynajmujemy dom przez 24.7. Ogolnie nie ma problemow z jakimis platnosciami czy cos. Zamek w drzwiach wymienili blyskawicznie, ale nie moglismy wejsc do domu. Ujscie do ktorego splywa woda z pralki i zlewu na zewnatrz tez przeczyscili szybko po tym jak sie zapchalo, ale powiedzielismy ze woda płynie do sasiadki, a na jakiegos goscia co przyjdzie i przyklei nam płyki które odpadly w łązience czekamy juz 2 miesiace i ni widu ni slychu 😛 Z oddaniem bondu u nich tez podobno jest problem, zawsze znajda cos za co potraca kase.
    A co do pokoju to ja bym wybral prywatna osobe, zawsze jakos latwiej sie dogadac z domownikami

    #5313
    Darek kkkkkk
    Participant

    Czy z prywatna osoba podpisuje się jakąś umowę? Słyszałem różne przekręty i ukryte opłaty po odejściu np za sprzątnie po domownikach.

    #5369
    rotten_
    Participant

    To może Cię spotkać i w agencji. Potrafią np stwierdzić, że dywan był w opłakanym stanie i trzeba było zamówić specjalistów do czyszczenia. Ja wynajmowałem dom od prywatnego landlorda i nie miałem żadnych problemów, teraz niby mam przez agencję, ale też kontaktuję się tylko z landlady, więc…
    Co do 24/7 słyszałem bardzo dużo niepochlebnych opinii. Znajomym wmawiali, że trzeba było dywany po nich prać, kiedy ci sami kupili odkurzacz piorący i nim kilkukrotnie je prali.

    #5377
    Darek kkkkkk
    Participant

    Czy landlorowie pobierają bondy lub opląty administracyjne ?

    #5378
    naomi25
    Participant

    tak landlord pobiera zazwyczaj bond w wysokosci miesiecznej oplaty za dom 😉
    Ja kilkakrotnie wynajmowalam dom bezsposrednio od wlasciciela, pierwszy pan z pakistanu. Nie dostalismy zwrotu , a wyprowadzic musielismy sie natychmiastowo, bo woda tylko zimna, zamiast z kranu leciala nam z sufitu 😉 On natomiast na odpowiedz mowil nam,ze w jego kraju kapia sie w zimnej wodzie. Kolejna byla polka, troche lepiej bo oddala calosc bondu, ale wchodzika do domu kiedy miala ochote , otwierala drzwi wlasnymi kluczami, wczesniej nawet nie pukajac;)
    A kolejny anglik i znim bez problemu

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.