Wezwanie z sądu a pobyt w Doncaster

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author
    Posts
  • #4057
    xyzluki2
    Participant

    Cześć wszystkim 🙂

    Moj problem polega na tym, ze otrzymałem na swój adres domowy w Polsce awizo jak sie okazało wezwaie z sądu cywilnego jako strona w sprawie. Niestety Pani na Poczcie nie oddała listu mojej mamie tylko powiedziała, ze musze stawić się osobiście 😀 Tym samym wezwanie jest niedoręcczone… co mi radzicie w takiej sytuacji – róbowac to jakoś odebrać przez pełnomocnika czy zostawic jako nie odebrane…. no i co na to sąd?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

    #4058
    Doncaster
    Keymaster

    Wydaje mi się, że po dwóch razach Poczta uzna to za doręczone (za każdym razem będziesz miał tydzień lub 2 na odebranie w lokalnej placówce). Jeśli nie stawisz się na rozprawę to sąd może nałożyć karę.

    #5267
    norek
    Participant

    Temat stary, ale jakos przypadkiem trafilem a moze komuś sie przyda odp. Na policji, jak nie odbierasz wezwania na przesluchanie po 2 latach sprawa ulega przedawnienu a w sadzie ich nie obchodzi czy Ty odbierzesz wezwanie i czy jestes w kraju, oczywiscie mowa tu o drobnych sprawach za ktore nie ma jakiegos listu gonczego czy cos. Sprawa w sadzie moze odbyc sie bez Ciebie i sad wyznaczy Ci kare. Od Ciebie zalezy czy oplaca Ci sie lepiec do Polski i próbować sie bronić. Jak nie to wyslij kogos z rodziny na sprawe, niech sie dowie jaka kara, wyslij funty i po sprawie.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.