Uwaga na oszusta

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • Author
    Posts
  • #8277

    Uwaga na oszusta ktory wyludza pieniadze przez paypal. Niby chce cos od nas kupic i nalega ze platnosci dokona przez paypal, jezeli nie mamy paypal to przesle dokladna instrukcje jak go zalozyc. Pisze ze sam nie moze odebrac towaru i ze ktos po niego przyjedzie. Kiedy na wszystko sie zgadzamy wysyla nam pieniadze, wiecej niz chcielismy bo oplaca jeszcze kuriera i wysylke za granice, np do Nigerii lub Bermudy. Dostajemy maila z paypal ze pieniadze zostaly odjete od konta kupujacego jednak na nasze konto wplyna dopiero jak przelejemy pieniadze przez western union dla kuriera. W rzeczywistosci te pieniadze nigdy nie wplyna bo maile z paypal nie sa tak naprawde od nich tylko sa wysylane ze strony ludzaco podobnej do paypal, w rzeczywistosci pieniadze laduja na koncie oszusta i pan sie wiecej nie odzywa. Tu mozna poczytac o podobnych przypadakch http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675162
    Do mnie pisal jako Corn Williams- inzynier na morzu. Dane do wysylki : Name: Justice Adams
    Address :No 5 Oyo Road
    City: Ibadan,
    State: Oyo.
    Country :Nigeria
    Post code: 23402
    i jego mail cornwilliams34@gmail.com
    Wysylke przez paypal dokonuje sie jedynie przez maila lub numer telefonu, jesli sie do was odezwie podajcie mu innego maila taki, ktory nie jest podlaczony do paypal a o dziwo wiadomsc z paypal na niego przyjdzie.

    #8303
    aerith1
    Participant

    Mialam to samo dzisiaj. Pisal do mnie na maila, ta sama historyjke,ze jest z daleka od domu na morzu.
    A dzis w nocy dostalam smsa od niejakiego Johna,ktory podal mi swojego maila tathamj@gmail.com ,ze tez jest zainteresowany ogloszeniem, tylko,zebym sie do niego odezwala na maila i sie dogadamy.

    #8305
    Marika
    Participant

    no i do mnie tez napisal ze kurier odbierze paczke ze jest nad mozem i sam jej nie moze odebrac i ciagle pisze czy ogloszenie aktualne….od razu wiedzialam ze cos jest nie tak ale HAMSTWO!!!!!!!!!Ciekawe co to za jeden

    #8307
    Gienia
    Participant

    Ja taka pierwsza dostalam prawie rok temu . Dostaje za kazdym razem jak tu cos wystawie.
    emaile oraz wiadomosci sms
    Pisalam o tym juz na Facebooku Doncaster.pl Najsmieszniejsza sytuacja kiedy w ogloszeniach podalam ze szukam fryzjerki
    to napisal ze ma nadzieje ze moje ogloszenie jest nadal aktualne i SZUKAM FRYZJERKI wciaz na sprzedaż :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

    #8308
    Marika
    Participant

    [quote=”iwka” post=5702]no i do mnie tez napisal ze kurier odbierze paczke ze jest nad mozem i sam jej nie moze odebrac i ciagle pisze czy ogloszenie aktualne….od razu wiedzialam ze cos jest nie tak ale CHAMSTWO!!!!!!!!!Ciekawe co to za jeden[/quote]

    #8313
    Iwetta2014
    Participant

    Witam
    Naprawdę uważajcie na tego faceta, wystawiliśmy trzy różne rzeczy i wszystkie chce kupic. oczywiście sam nie może odebrac bo pracuje jako inżynier na morzu. Przyśle kogoś po odbiór i zapłaci przez PayPal. I do wszystkich rzeczy wysyła te same maile. Czyli ta sama sytuacja co wyżej opisano. Ostrzegam wszystkich !!!

    #8314
    kamila Blotnicka
    Participant

    ja miałam z nim do czynienia 3 dni temu. jeszcze straszy sądem, jak się kasy nie przeleje na western Union.

    #8320
    Czokla
    Participant

    niestety natrafiłem na tego skurw… z skutkiem takim ze wyrolował mnie z kasy , jeszcze mnie straszył interpolem co za cham , czy da cos idąc z tym na policje czy gdzie kolwiek indziej ? 🙁

    #8321
    Gienia
    Participant

    Nie rozumiem jednego jak ludzie dają się na to nabrać . Skoro ty coś sprzedajesz to ty masz otrzymać pieniądze a nie jeszcze sam płacić. A już jak ktoś popełni taki błąd to sprawdza się swojego PayPala i jeśli rzeczywiście pieniądze tam są trzeba je przelać odrazu na swoje konto bankowe nie wierzyć żadnym niby potwierdzeniom z PayPala na eBay tez próbują tak oszukać i wysyłają podrobione potwierdzenia o wysłaniu zapłaty. UWAŻAJCIE NIGDY NIE WYSYŁAJCIE NIC JEŚLI PIENIĄDZE NIE TRAFIA NA WASZE KONTO BANKOWE (np przelane z PayPala przez was)

    #8322
    Gienia
    Participant

    W Polsce też tak oszukują
    Nie wiem dlaczego ale myślę że to Polacy chcą nas rodaków oszukać

    #8324

    [quote=”Czokla” post=5717]niestety natrafiłem na tego skurw… z skutkiem takim ze wyrolował mnie z kasy , jeszcze mnie straszył interpolem co za cham , czy da cos idąc z tym na policje czy gdzie kolwiek indziej ? :([/quote]
    mnie tez straszyl ale jak dotad nikt sie po mnie nie zglosil, ja mu napisalam ze skoro tak to ja ide na policje i potym sie wiecej nie odezwal. Nie wiem czy to cos da, zalezy ile kasy od ciebie wyciagnal, moga stwierdzic ze to mala szkodliwosc i nic nie zrobic. Aczkolwiek mozesz probowac bo wyludzil od ciebie pieniadze, straszyl cie co tez jest karalne i probowal wyludzic pieniadze od innych osob. Sprawe masz ulatwiona bo gosciu pisal po angielsku wiec nie musisz nic tlumaczyc, mozesz na policji pokazac ta strone ze inne osoby tez probowal naciagnac, dowodem sa falszywe maile z paypalu. Ja mu podalam inny mail niz mam na paypal a o dziwo dostalam potwierdzenie przelewu z paypal, takze probowac nie zaszkodzi.

    #8333
    robson
    Participant

    Też do mnie pisał w sprawie kupna auta. Pod dwoma imionami i adresami podanymi przez forumowiczów powyżej. Ale gdybym tego nie czytał,to pewnie dałbym się nabrać,bo zależało mi na czasie.Ale było to dziwne,cena pasuje,bez obejrzenia i negocjacji!!!

    #8337
    pawel nowak
    Participant

    Witam pragne poinformowac ze ten typ nadal atakuje i dziala chca kupic przez paypala.
    NIE DAJCIE SIE NABRAC SZMACIARZ NADAL OSZUKUJE

    #8390
    Lukasz Gierwel
    Participant

    Mnie tez próbuje oszukac dobrze ze na forum zajrzalem

    #8392
    Dorota Chyla
    Participant

    działa nadal i do tego pod tym samym nazwiskiem . Nadal na morzu i wyśle kuriera. Było to dla mnie podejrzane ,wiec wrzuciłam temat na grupe zapytaj us. okazuje się ,że jest cała masa przekretów różnego typu, Więc zeby głowy sobie nie zawracać ,odpisałam ,ze juz sprzedane. Na nastepny dzień dostałam sms od kobiety,ktora zapytała czy nadal aktualne. Potwierdziłam ,że tak i dalej sie nie odezwała. Co mnie najbardziej zdziwiło ,że była to suma 9 funtów ,dla ktorej chcial przysłac kuriera. Widać ,ze nawet robia przekrety na tak małe sumy bo kto dopatruje sie oszustwa na takie małe kwoty?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.