Utrata Dowodu osobistego

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • #5780
    Kicia
    Participant

    Witam

    Zgubiłam pare dni temu torebke w torebce był mój dowód osobisty, karta Nhs , pieniądze i telefon . Zgłosiliśmy na Policje ale kwestia jest tego dowodu pisze że muszę zgłosić w Konsulacie w Manchesterze ale jak tam się dodzwonić dzwonie od rana i nic telefon zajęty , mało tego jak zgłaszam na ich stronie termin jest na 24 lipca a w tym miesiącu będę na porodówce , Co mam teraz zrobić oprócz zgłoszenia na Policji w Rotherhamie żeby nie narobili mi kłopotów. Prosiłabym o kilka podpowiedzi jeśli ktoś miał taką sytuację . Na szczęście posiadam paszport ale nie chce mieć jakiś komplikacji z tytułu banku lub jakiś chorych wizz słyszałam że polskie dowody sprzedają nawet .

    #5781
    Doncaster
    Keymaster

    Najlepiej oczywiście zgłosić zaginięcie jak najszybciej ale na emigracji nie jest to zawsze możliwe. Nie jestem pewien czy takie zgłoszenie można 'załatwić’ przez telefon, raczej trzeba być osobiście a z terminami w konsulatach to wiadomo… 😉 Spróbuj zadzwonić do konsulatu w Londynie. Myślę, że w razie problemów to zaświadczenie z policji w Rotherham i ewentualnie numer sprawy (incident/crime number) powinny wystarczyć.

    Mi kiedyś ukradli portfel z dowodem poza granicami Polski ale szczęśliwie nikt nie wykorzystał moich danych a znaleziony dowód policja w Hiszpanii odesłała do mojego Urzędu Miasta w Polsce. Miejmy nadzieję, ze tak będzie w Twoim przypadku. Cały czas trzymam potwierdzenie o zgłoszeniu kradzieży na posterunku policji w Barcelonie.

    #5782
    Kicia
    Participant

    Eh 3 h dzwonie i do Londynu i do Manchasteru i nic albo zajęte albo nikt nie odbiera a my nie mamy konsula w Sheffield podane jest na internecie a tam też numer nie odpowiada……. już nie wiem co mam robić Pani z Polski z Urzedu miasta powiedziala ze trzeba zglosic do konsulatu i oni wszystko zablokują i w Polsce i tutaj ale ja nie moge czekać na spotkanie do 24 lipca poród mam na lipiec….:(

    #5784
    sebastian zaremba
    Participant

    mielismy kedys taka sytuace.zona zgubila torebke,zglosilismy to na policje dostalismy od nich potwierdzenie, zablokowalismy karty i telefon,umowilismy sie do konsulatu zeby zglosic zaginiecie dowodu osobistego wizyta byla jakies 2,5 miesiaca pozniej.zona zrobila paszport i zadnych problemow nie bylo

    #5789
    Kicia
    Participant

    O boze jakie szczęście dodzwoniłam się po 2 dniach i w poniedziałek jestem umówiona za 3 dni , nie jestem póżniej wstanie jechac w zaawansowanej ciąży tyle z tego dobrego chociaż sobie Manchaster zwiedzimy heheh no na Policji dali mi jakiś świstek z pieczątką i numerem zgłoszenia dobre i to eh

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.