uniwersytet medyczny

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #3626
    doctorsurgeon
    Participant

    PoMoi drodzy, bardzo potrzebuję informacji na temat aplikacji na uczelnie medyczne w uk. Rozglądam się po stronach internetowych ..ale wszędzie jest napisane co innego. Są też przekierowania na stronę UCAS.
    Wiem na pewno,że muszę mieć certyfikat językowy level 2 by aplikować. Dlatego też zaczynam od września kurs w Doncaster College. Ale co dalej.. jakies egzaminy,rejestracje, jakies papiery załatwiać.. gdzie mam sie po to wszystko zgłosić i jakie mam realne szanse aby się dostać.
    Z góry wielkie podziękowania osobie,która zainteresuje się tym tematem. Specjalnie przyjechałam do uk by studiować medycyne, bo w Polsce to wieki miną zanim się dostane. Zawsze zostanie mi Ukraina..ale wiadomo,że tutaj jest lepszy poziom nauki 😉
    Pozdrawiam serdecznie

    #3627
    ?
    Participant

    No nie wiem czy w Anglii jest taki wysoki poziom. W szpitalach polowa lekarzy pochodzi z innych krajow (sa nawet z Indii czy z Turcji). Jakbys przyjechala z Polski po medycynie, to inna bajka. Tu studia wygladaja zupelnie inaczej. W Polsce uczysz sie najpierw ogolnie o wszystkim anatomie i te sprawy, potem specjalizacja. Tu chyba zaczynasz odrazu od specjalizacji i trwa to duzo krocej niz w Polsce.
    Pozatym rekrutacja na studia chyba konczy sie w czerwcu/lipcu jak nie wczesniej ?

    #3628
    doctorsurgeon
    Participant

    no jasne..mam nadzieje zacząć studia od pazdziernika przyszlego roku. dlatego chce się juz tym zajac aby ze wszystkim zdazyc na czas. jesli chodzi o poziom nauki to wiem,ze w polsce jest poziom bardzo wysoki, podejrzewam,że jeden z najwyższych w Europie. Problem jest w tym,że w Polsce jest beznadziejny system rekrutacji. Zdawałam mature rozszerzoną i nie zapytano mnie nawet w jednym pytaniu o anatomie czlowieka czy o fizjologie. troche genetyki bylo i moze ze dwa pkt na temat ukladu immunologicznego. W glowie sie nie miesci.. cala matura opierala sie na botanice i krolestwach zwierzat.no ale wrocmy do centrum sprawy. drugi aspekt..ludzie z roznych krajow..to akurat nie swiadczy o niskim poziomi uczelni. wrecz przeciwnie ..uwazam,ze mieszanie kultur pomaga poznac wiele róznych aspektów jednej rzeczy. a to pomaga w glebszym pojeciu medycyny i nie tylko 😉 Ja mieszkam teraz z rodzina z Indii,rodzice-oboje sa lekarzami i maja wysokie stopnie naukowe. moim zdaniem sa naprawde bardzo mądrzy i wkladaja wiele wysilku w swoja prace. Pomyslisz pewnie,dlaczego szukam info na forum a nie zapytam ich wprost. pytalam,ale oni nie uczyli sie tutaj od poczatku, nie znaja sie na zasadach rekrutacji itp. poza tym polak polakowi lepiej wytlumaczy 😉 i specjalizacje wybiera sie dopiero po ukonczeniu studiow..programy sa bardzo podobne..nie mozesz isc na blok bez „podst.” wiedzy z anatomii ;))
    pozdrawiam cieplo,dzieki za odp i czekam na wiecej 😉

    #3764
    Dominik
    Participant

    Nie wiem co masz na mysli mowiac o certyfikacie jezykowym level 2 (czy to nie jest przzypadkiem kurs ESOL?) ale z tego co sie orientuja to aby podjac studia medyczne, musisz miec zaliczony kurs IELTS na poziomie co najmniej 7. Jesli jestes zdeterminowana w swoich zamierzeniach to sugeruje wybrac konkretny uniwersytet medyczny i zapoznac sie z dokumentacja jaka wymagaja. Powodzenia.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.