Stracilam prace. Jakie zasilki mi sie naleza -prosze o porade.

Polacy w UK, Polonia w Anglii – Doncaster.pl Forums Polskie forum – Polonia w Yorkshire Formalności i Finanse Stracilam prace. Jakie zasilki mi sie naleza -prosze o porade.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author
    Posts
  • #5111
    andzia
    Participant

    jak wyglada staranie sie o nalezne pieniazki z powodu braku pracy.czy i w jakim czasie dostane jakiekolwiek pieniazki od dnia zlozenia papierow. ile przysluguje i jak czesto. Napisze tylko ze kilka lat juz jest przepracowane w tym kraju niestety nigdzie nie moge znaledzc zatrudnienia i na jakis czas chociaz chce skozystac z pomocy panstwa. nie pobieram zadnych benefitow ani dofinansowan. czy mi sie w ogole nalezy skoro nie mam wiecej niz25lat.prosze o jakakolwiek podpowiedz

    #5121
    Urszula
    Participant

    https://www.gov.uk/jobseekers-allowance

    Tu masz troche informacji na temat jobseeker allowance. Zazwyczaj po wypelnieniu aplikacji (mozesz to zrobic online) dostajesz smsa z data i godz spotkania – ok dwa dni pozniej odbywa sie takie 'interview’. Pieniadze dostajesz w pierwsza srode od zloznia podpisu w jobcentre. Podpisujesz sie co dwa tygodnie.
    Niestety marne sa te pieniadze, ale za to placa Ci 1 klase NI.
    Jesli masz partnera mozecie dodatkowo starac sie o working tax credit – jako para, housing i council tax benefit.

    #5152
    Megan
    Participant

    o jsa mozesz postarac sie online badz przez telefon.ale niestety nie wyglada to tak pieknie jak p lucyna pisze,ze dostaniesz pieniadze w 2pierwsza srode” jesli skladasz prosbe o jsa po raz pierwszy,to troche potrwa.musza sprawdzic z home office czy masz prawo do pobierania jsa…napewno masz i napewno dostaniesz wsparcie ale to troche potrwa.ja czekalam okolo 2 miesiecy.ale liczy sie od dnia zlozenia podania,takze sie nie martw,zaplaca wszystko co zalegle.placa co 2 tygodnie ( ja akurat dostawalam kase w poniedzialki) okolo £80 tyg…ale to pewnie tez zalezne …dodatkowo mozesz sie postarac o housing benefit.bedziesz potrzebowala tylko kontrakt od landlorda.w job centre wszystko ci wyjasnia ,na pierwszym spotkaniu.powodzenia! x

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.