skaza bialkowa, eczema

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Posts
  • #3737
    Monika
    Participant

    witam,

    Jestem mama 7-miesiecznego synka u ktorego zostala zdiagnozowana eczema. Lekarze przepisuja tylko kremy ze sterydem, antybiotyk jak ma infekcje i to wszystko. Mowia ze to normalne u dzieci i nic wiecej nie moga zrobic. Dodam ze karmie piersia i unikam produktow zawierajacych mleko poniewaz z naszych obserwacji wynika, ze „mleko krowie i jego pochodne” sa przyczyna alergi.Ostanio tez wprowadzilismy mleko z butelki przepisane przez pania dietetyk, z roznym skutkiem. Na pocztaku pomagalo, ale po mnie wiecej 3tyg stan skory sie pogorszyl. Dostalismy teraz nowe mleko, zobaczymy jak to sie sprawdzi..
    Mam pytanie do wszytkich mam ktore maja podobna sytaucje, czy macie moze jakis porady, sprawdzone sposoby na poprawe stanu skory,jakie porady daja wam wasi GP?? Bede wdzieczna za odpowiedz!
    pozdrawiam serdecznie

    #3738
    Edyta Walasik
    Participant

    Hej Nika.

    tutaj masz link do forum, na ktorym, mam nadzieje znajdziesz rozwiazanie problemu: http://www.dzieciak.co.uk/forum/viewtopic.php?f=50&t=1261

    Pozdrawiam

    #3739
    edytaborowiec
    Participant

    witam:) moja córka też miała egzemę, spowodowaną alergią na białko mleka krowiego.stan skóry córki był tragiczny.ropno-krwiste plamy były na calym ciałku. przeszłam batalię z lekarzami w GP i w szpitalu-nic to nie dało. w końcu sie wkurzyłam, pojechałam do Polski.Tam lekarz przepisal mi Bebilon Pepti, maść sterydową i było po problemie.zmiany alergiczne zniknęły.

    #3740
    Monika
    Participant

    dziekuje za odpowiedzi!
    Co do lekarzy to ja mam to samo: masc sterydowa, doublebase i oliatum do kapieli. No i jeszcze antybiotyk co jakis czas jakbo synek ma infekcje na policzakch.

    Nasza dietetyk przepisla nam melko firmy Cow&Gate Pepti-Junior, na poczatku bylo dobrze wysypka zaczela schodzic z buzi(tez ma takie ranki ropiejace) ale po dwoch puszkach stan skory sie pogorszyl i wysypka pojawila sie rowniez na szyji i brzuszku. Dostalismy drugie mleko Neocate- ale po zastosowaniu 1 puszki jest jeszcze gorzej wiec odstawilam to mleko i daje synkowi tylko mleko z piersi. Dodam ze jak dawalam mu tylko mleko z piersi bylo lepiej niz po tym mleku z puszki(tylko brzydka ropiejaca wysypka na buzi). Musze jednak znalesc jakies mleko bo musze wrocic do pracy wiec potrzebuje mleko zastepcze. Moze kros tez ma taki sam problem z dobraniem mleka i ogolnie z leczeniem eczema. Bede wdzieczna za porady! dziekuje serdecznie:)

    #3741
    Monika
    Participant

    Mam jeszcze pytanie do Edyty czy robili ci jakies testy? skad wiadomo ze to bialko mleka krowiego? Nam nie chca nic zrobic, sama doszlam do tego ze synek jest uczulony na mlkeo.

    #3742
    Ania_P
    Participant

    czesc

    my zmagalismy sie ze skazą od samego urodzenie synka. Widzialam ze cos jest nie tak, i ciągle chodziłam do GP zeby sprawdzoil co sie dzieje (wysypka, placz po jedzeniu – byl karmiony butelkąod samego początku) niestety zawsze lekarz odpowiadal to samo, ze dzieci tak mają i to przejdzie standardowo oilatum i double base na sterydy sie nie zgodzilam. z osmiotygodniowym maluszkiem polecialam do Polski i tam do znajomej pediatry sie udalismy, takim malym nie robią podobno testów wiec po prostu zaczelismy zmieniac mleko, na coraz bardziej zmodyfikowane dla alergikow i dopiero jak zminilismy na Nutramigen – jest to juz chyba jedno z ostatnich mozliwych produktow , Maluszek zacząl reagować, pomału ale widac było efekty, skora ładniała, kupki ładniejsze no i nie płakał po jedzeniu, bo nie bolał go brzuszek. Jak wrocilismy po dwoch miesiacach do Angli poszłam do GP i powiedzialam ze Mały dostaje mleko Nutramigen (mają go tez w Anglii) lekarka spojrzala na oczy synka, a dokładnie na zabarwienie jego białek i przyznała mi racje ze jest to dziecko alergiczne. Nigdy czegos takiego nie słyszałam, synek faktycznie białka miał lekko szare, nie takie białe. Bez problemu wypisała mi recepte na mleko. Co do smarowania zmian skornych, ja nie zgodzilam sie na sterydy- z wiadomych przyczyn- W Polsce lekarka dała mi na początku masc Elidel i pomogła, ale potem poradziła mi inna dermatolog masc Protopic (jest dostepna w Angli pd tą samą nazwą) i krem Advantan. Jak zmiany są bardzo czerwone na poczatku samruje kremem A. a potem po okolo 3 dniach zmieniam na masc P. I do tego wszytskiego oilatum. Maly ma teraz ponad dwa lata i juz takich problemow skornych nie ma, od czasu do czasu tylko. Jezeli nie masz mozliwosci dostania mleka dla alergikow tutaj, moge dac ci do sprobowania puszke mleka mojego synka. sprawdzicie czy jest poprawa. Ale bardzo mozliwe ze nie potrzebujesz mleka az tak bardzo pozbawionego białka mleka krowiego, wiec moze łagodniesza wersja wystarczy. PS. Nutramigen nie jest dobry w smaku ale pomaga i moj synek sie do niego przekonał, ale pewnie im starsze dziceko tym gorzej. To nasza historia….pozdrawiam Ania

    #3750
    Monika
    Participant

    czesc Ania!

    Dziekuje za odpowiedz:) ciesze sie ze nie jestem sama z tym samym problem. Teraz jest mi trudniej bo maly zaczyna jesc normalny pokarm, nie tylko mleko z piersi. Wczesniej wiedzialm co zjadalm i gdy wyspka sie pogarszala to wiedzialm co ja spowodowalo.Teraz dostaje mleko z puszki, obiadki itd(ziemniaczki, marchweka itp) i w nocy cycka. Przy takiej ilosci pokarmu trudno zgadnac co tak naprawde teraz go uczula. Jestem juz zmeczona tym ciaglym patrzeniem co jem, co jemu daje itd. Mam nadzieje ze wkoncu dostaniemy mleko ktore mu bedzie pasowalo i ze eczema odejdzie na dobre!
    Jak bede chciala sprobowac tego mleka Nutramogen to odezwe sie do ciebie na forum. Poczekam jeszcze i zobacze co za melko teraz dostaniemy od naszej dietetyk.
    Pozdrawiam!

    #3751
    edytaborowiec
    Participant

    nie robili nam testów, bo stwierdzili że córka była za mała i test wyszedłby nie miarodajnie. pediatra w Polsce nie musiała nawet zbadać dziecka, a już wiedziała z czym mamy do czynienia. co do mleka- w UK jest odpowiednik Bebilonu Pepti.nazywa sie Issomil( nie wiem czy dobrze napisałam), stosuje się go u dzieci z różnymi alergiami pokarmowymi. zapytaj lekarza o to-moze Ty bedziesz miała szczęście.mój lekarz w UK nie chciał słuchać…

    #3752
    edytaborowiec
    Participant

    Elidel to dobra maść, ale niestety można ją stosować przez kilka dni, bo ma sterydy.
    Ania P.-miałaś duuużo szczęścia i trafiłaś na dobrego lekarza , my niestety musieliśmy latać co chwile do Polski i sprowadzać drogie mleko dla dziecka 🙁

    #3755
    Monika
    Participant

    hej edyta!
    dzieki za odpowiedz! Nasz GP tez nie wiele robi niestety. Jedynie pani dietetyk chyba wie co robi:) czekamy teraz na nowe mleko, zobaczymy co teraz nam przepisze. Mam nadzieje ze wkoncu znajdziemy takie ktore bedzie mu odpowiadalo.
    pozdrawiam:)

    #3757
    Ania_P
    Participant

    powodzenia w walce z GP. Jezeli ktos z was musi kupowac Nutramigen 2 to ja od czasu do czasu moge oddac swoich kilka puszek, wkoncu dostaje za darmo wiec po co macie placic. A moj synek juz pije tego coraz mniej.
    pozdrawiam wszystkich.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.