Rezydentura w UK

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #4709
    Kicia
    Participant

    Chciałam się dowiedzieć na jakiej zasadzie działa rezydentura stała ta po 5 latach legalnej pracy i legalnego mieszkania w UK mąż bedzie wysyłał formularz ale jak to bedzie ze mną ja mam dopiero 2 lata pobytu czy ja jako zona bedzie mnie tam wpisywał i tez dostane czy musze czekac jezeli ktoś ma albo wie cos na ten temat prosze o info

    #4711
    Urszula
    Participant

    If you are over 18 and have been living in the United Kingdom for the last five years (or three years if you are married to or a civil partner of a British citizen) you may be able to apply for naturalisation as a British citizen.

    Na moje oko, to jesli Twoj maz dostanie obywatelstwo, to te trzy lata licza sie od tego momentu. Pobyt staly mozna uzyskac po 5 latach, ale kolejne 5 moze minac, zanim dostanie sie brytyjski paszport.

    #4712
    Kicia
    Participant

    Lucynka ale mi chodzi o Rezydenture nie obywatelstwo tak jak czytałam są trzy etapy 1 tymczasowa EEA1 , stała EEA3 i na końcu jest obywatelstwo ze zdawaniem testu. Nam chodzi o to czy jak złożymy formę EEA3 na rezydenta stałego to ja też musze wysyłac dokumenty i czy jako zona dostane czy musze sie indywidualnie starac

    #4714
    Urszula
    Participant

    Wydaje mi sie, ze musisz indywidualnie. Jesli Twoj maz dostanie rezydenture nawet, to i tak pewnie beda musialy minac te trzy lata.
    Te przepisy sa tak napisane, ze czlowiek musi sie dmyslac co i jak. Najlepiej pojsc moze do citizen advice bureau i moze tam Ci podpowiedza.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.