pytanie o prad w scottisch power

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #3079
    Natalia
    Participant

    Witam
    chciałam was tutaj zapytac o ile sie orientujecie czy aby doładowac prąd na karte musze otrzymac od scotisch power taka karte czy poprostu kupuje takie doładowanie w sklepie? jak to jest? bo przysłali mi karte i pisze na niej GAS a nie ENERGY. dzwoniac zaznaczyłam ze prosze o nową karte do prądu i gazu ale teraz juz sie pogubiłam jak to jest. Prosiłabym o pomoc. Dziękuję za pomoc z góry i pozdrawiam

    #3080
    Doncaster
    Keymaster

    Musisz mieć kartę lub klucz (fob or key) od dostawcy prądu/gazu. W tym wypadku Scottish Power. Z tą kartą trzeba iść do sklepu i doładować ją w kasie. Możesz doładować za każdą sumę, nawet Ł1. Potem wracasz do domu, wkładasz taką kartę do licznika i kredyt z karty przenosi się na licznik.

    Z reguły liczniki gazowe doładowuje się kartami a liczniki elektryczne kluczami. Czy poza kartą wysłali Ci też klucz?

    Ważne!
    Jeśli jest to nowa karta/klucz, zanim pójdziesz do sklepu po doładowanie, włóż kartę/klucz do licznika na ok 30s – 1min żeby licznik sczytał dane nowej karty/klucza. Z reguły pojawia się jakiś komunikat lub licznik zapiszczy co znaczy że karta się 'przyjęła’.

    #3081
    Natalia
    Participant

    wysłali mi tylko karte do gazu nic wiecej nie dostałam. Przynajmniej tak na tej karcie pisze ze to Gas 🙂 hehe klucza do prądu nie otrzymałam choc załatwiałam to juz jakies 2 tygodnie temu. Czy będę musiała jeszcze raz tam zadzwonic zeby przysłali mi klucz?

    #3082
    Doncaster
    Keymaster

    2 tygodnie to długo. Już powinien przyjść jeśli go wysłali. Raczej będziesz tam musiała zadzwonić jeszcze raz. Chyba że masz stary klucz po poprzednich lokatorach na przykład, wtedy przyślą Ci kod, z którym pójdziesz do sklepu i zresetujesz stary klucz.

    Zakładając, że twój licznik jest na klucz a nie na kartę. Ale chyba elektryczne są na klucz wszystkie. Jest tam miejsce na karet w tym liczniku, czy mały prostokątny otwór na klucz?

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.