Problem z council tax.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #9504
    leszek0990
    Participant

    Witam.

    Dostałem rachunek 377£ za council tax.
    Jestem w UK dość krótko, związku z czym mam kilka pytań. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże
    1). Czy jeżeli wrócę do Polski nie płacąc councila będą mnie tam „ścigać”?
    2) Czy można to spłacić na raty/w innym terminie?
    3) co jaki okres czasu trzeba płacić za council?
    4) mieszkam sam. Podobno ten fakt klasyfikuje mnie do zniżki. Czy to prawda?

    Z poważaniem.
    P.S mam nadzieję że moderator nie wyrzuci mojego wątku.
    5) byłem w uk od kwietnia do lipca ubiegłego roku. Mieszkanie załatwiła mi agencja. Dlaczego nie płaciłem wtedy councila?

    #10046
    saymon
    Participant

    Kolejny ,,polaczek” w natarciu. Oczywicie że cię będą ściga i mam nadzieję dorwą.A napewno odnotują w systemiei dostaniesz bana na wjazd. 👿
    Przez takie buractwo potem jest opinia o wszystkich Polakach podobna. I czy można się do końca dziwić?

    #10050
    Doncaster
    Keymaster

    [quote=”leszek0990″ post=6859]Witam.

    Dostałem rachunek 377£ za council tax.
    Jestem w UK dość krótko, związku z czym mam kilka pytań. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże
    1). Czy jeżeli wrócę do Polski nie płacąc councila będą mnie tam „ścigać”?
    2) Czy można to spłacić na raty/w innym terminie?
    3) co jaki okres czasu trzeba płacić za council?
    4) mieszkam sam. Podobno ten fakt klasyfikuje mnie do zniżki. Czy to prawda?

    Z poważaniem.
    P.S mam nadzieję że moderator nie wyrzuci mojego wątku.
    5) byłem w uk od kwietnia do lipca ubiegłego roku. Mieszkanie załatwiła mi agencja. Dlaczego nie płaciłem wtedy councila?[/quote]
    Council Tax obliczany jest na cały rok. Jeśli w danym roku mieszkasz pod adresem tylko częściowo to dostaniesz rachunek pro rata za ten okres. Można sprawdzić na stronie councilu ile w twojej okolicy wynosi council tax. Jeśli w centrum Doncaster lub blisko to ok 950 funtów na rok chyba. Z reguły council rozbija płatności na 10 rat w ciągu roku, płacisz przez 10 miesięcy i 2 miesiące bez opłat. Może wcześniej trafiłeś na te 2 miesiące bez opłat a może po prostu w councilu nie zarejestrowali cię na czas. Agencja pewnie zgłosiła cię do councilu a tam zajęło to 1-2 miesiące żeby cię zarejestrować i wysłać ci rachunek.

    Jeśli mieszkasz sam to jest chyba zniżka 25% na council tax.

    #10067
    Sebastian
    Participant

    Hej no bedą cie scigac za to jak niezapłacisz to jest opłata za cały dom musisz pojsc do odpowiedniej instytucji tam gdzie sie placi counsil tax sie dowiedziec ze jak mieszkasz sam to ci obnizą tą kwote i to jest liczone za cały rok takze musisz sie dowiedziec co i jak bedzie dobrze

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.