praca kierowcy w uk

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Posts
  • #3225
    Piotr Mu?ko
    Participant

    Posiadam polskie prawo jazdy kategorii C(nie C1).Czy w związku z tym jeśli wymienię je na angielskie to mogę podjąć pracę jako kierowca klasy 2(Class II driver)??Czy wymagane jest jeszcze do tego HGV licence?

    #3226
    magic05
    Participant

    Nie musisz wymieniać prawa jazdy, możesz pracować wciąż mając polskie. Zależy to tylko i wyłącznie od Twojego przyszłego pracodawcy. Aczkolwiek niektóre firmy wymagają wymiany, a niektórym wystarczy wyrobienie dodatkowej „wkładki”, którą możesz uzyskać poprzez DVLA. Ja osobiście pracowałem ponad 3 lata mając tylko polskie prawko i nikomu oprócz kilku niedoinformowanych policjantów to nigdy nie przeszkadzało..

    #3359
    Grzegorz
    Participant

    Witam serdecznie,
    Jak to wyglada z praca na kierowce w UK?
    Istnieje jakas agencja kierowcow w Doncaster lub okolicy?
    Jezyk jest wymagany? Jak to wyglada z Waszego doswiadczenia kierowcow?
    Z tym prawem jazdy to slyszalem rozne opinie…

    #3360
    BOOKARNIA
    Participant

    witam nie wiem co słyszałeś ale powiem ci tak :
    *wymień prawo jazdy na UK koszt 50 funtów
    *wyrób sobie digital carts następne 50 Funtów – wymagana
    *do końca 2013 roku musisz zaliczyć 40 godzin kursu CPC (Swiadectwo Kwalifikacji)obowiązkowe
    *z Europejskimi prawo jazdami ciężko znaleźć pracę z dwóch powodów :
    1.wysokie ubezpieczenie takiej osoby
    2.mało agencji da ci pracę bez pełnych UK
    *agencje w jakich warto zapytać o pracę to DRIVER HIRE na Nether Hall Road Doncaster koło Baru u TOLI kolejna to TASKMASTER niedaleko dworca kolejowego i BLUAROW niedaleko Coloniades w centrum tej ostatniej nie polecam
    *angielski raczej ci się przyda przynajmniej w stopniu komunikacyjnym (pamiętaj ze za spowodowanie wypadku śmiertelnego na drodze z twojej winy idziesz do więzienia a dopiero później cię sądzą ,taka praca i duża odpowiedzialność za siebie i wszystkich na około )
    *przez agencję zarobisz od 6,50 do 9,50 na godzinę
    *na kontrakcie w dobrej firmie od 10,00 do 14,00 na godzinę
    *przez agencję praca przeważnie na zmiany (nocki ,dniówki)
    *w portach możesz załapać się na kontrakt ale praca cały tydzień w aucie (poniedziałek, piątek czasami sobota)płaca podstawa plus nadgodziny (nocki w aucie płatne) albo dniówka ok 400 do 500 funtów na tydzień
    no i zależy na jakim aucie class I(z naczepą ) lub class II (solo)
    jak masz jakieś pytania to pytaj jestem kierowcą od 11 lat z czego w UK od 4
    Pozdrawiam i powodzenia Zdzisław

    #3361
    Grzegorz
    Participant

    Bardzo dziekuje za odpowiedz,
    z tym prawkiem to slyszalem, ze jedni wymagaja angielskie, inni nie zalezy od firmy, ale i tak zamierzam wymienic prawko i zrobic digital card tak jak piszesz. Widzisz z moim angielskim to troche nie bardzo dlatego wlasnie nie wiem czy bym mial szanse znalezc jakas prace. Mam prawko na class I i class II ale jestem bez doswiadczenia wiec tez troche lipa. To jednak te swiadectwo kwalifikacji jest potrzebne? Bo znajomy mowil mi, ze nie. A ten kurs CPC trzeba zrobic przed podjeciem pracy, czy w jej trakcie? Jak to wyglada?
    A i jeszcze jedno pytanie wymiana prawka to musze wyslac do DVLA ale gdzie musze sie udac o wyrobienie digital card? Ewentualnie gdzie cos wyslac? Tez sie zalatwia w DVLA? Pozdrawiam.

    #3362
    sebastian zaremba
    Participant

    a powiedzcie jak wyglada sprawa zrobienia tutaj prawka na ciezarówke.
    czy naprawde wystarczy tylko wyrobic provisional licence i zdac egzaminy?

    #3363
    BOOKARNIA
    Participant

    wszystko załatwiasz za jednym pociągnięciem wysyłając odpowiednie formularze razem do DVLA plus zdjęcia i czek
    a kurs na CPC możesz wyrobić w trakcie pracy ale najpóźniej do 2013 roku
    o doświadczenie się nie martw zawsze nowy w firmie jeździ kilka dni lub przynajmniej raz z kimś kto cię obserwuje i ci powie czy się nadajesz czy nie.proponuję popracować trochę przez agencję a później szukać czegoś na własną rękę ,ja tak robiłem i nie narzekam ,szczerze przez agencję ciężko jest się dostać na fula za dużo żądają za wykup z agencji od firm
    Powodzenia

    #3364
    BOOKARNIA
    Participant

    zależy co dla ciebie oznacza tylko bo z provisional driving license to mało kto cie przyjmie horendalna składka ubezpieczenia tym bardziej na ciężarówkach zbyt duża odpowiedzialność (zestaw z naczepą załadowany do pełna to 40 ton na kołach)ale do odważnych świat należy B)

    #3365
    BOOKARNIA
    Participant

    wymieniając prawko już masz licencję na C II w twoim przypadku nic więcej nie potrzebujesz oprócz digital taco cards 😉

    #3366
    sebastian zaremba
    Participant

    [b]KsiążkaKawaInternet napisane:[/b]
    [quote]zależy co dla ciebie oznacza tylko bo z provisional driving license to mało kto cie przyjmie horendalna składka ubezpieczenia tym bardziej na ciężarówkach zbyt duża odpowiedzialność (zestaw z naczepą załadowany do pełna to 40 ton na kołach)ale do odważnych świat należy B)[/quote]

    nie chodzi mi o zatrudnienie tylko czy jest to prawda ze wystarczy tylko wyrobic provissional licence za 50 funtów a potem tylko zdac egzaminy.
    czy tak jest czy trzeba miec jakis kurs potwierdzajacy zajecia teoretyczne i praktyczne

    #3367
    Grzegorz
    Participant

    Bardzo dziekuje za odpowiedz Zdzislaw,
    bardzo mi pomogles, najpierw zaczne od wymiany prawka i zdobyciu digital card, a potem bede szukal czegos. Pozdrawiam.

    #3383
    Urszula
    Participant

    Jest jeszcze agencja Zest, na tej samej ulicy, co Driver Hire, tylko pare krokow dalej.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.