opłaty za council.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • #5537
    norek
    Participant

    Chciałem zapytac czy wzrosna mi koszty za council jezeli dopisze do rachunku jeszcze 2 dorosle osoby (obecnie tez jest 2)?? Mieszkam na Intake jesli to ma znaczenie. Obecnie place ok 90f.

    #5539
    Doncaster
    Keymaster

    Council Tax się nie zmieni. Przy jednej osobie dostaniesz zniżkę, chyba 25%. Dla 2+ osób opłata jest taka sama.

    Council Tax naliczany jest na każda jednostkę mieszkaniową i jest to stała opłata roczna. W Doncaster za lokale należące do Band A płaci się w tym roku 872 funty. Zobacz [url=http://www.doncaster.gov.uk/db/ctax/ctaxsearch.asp?AreaID=DON&BandID=&Year=2013&button1=]stawki Council Tax w Doncaster[/url].

    #5540
    norek
    Participant

    Wielkie dzieki stary 🙂 Tak myslalem ze pomożesz 🙂 A i jeszcze jedno co to jest „BAND A, B itd”? bo patrze w „A”jest Doncaster i w „H” jest Doncaster ? Nie wiem o co chodzi ;p

    #5545
    OLEJ
    Participant

    W zyciu jedno jest pewne smierc i podatki 🙂

    #5547
    Kicia
    Participant

    A ja mam akie pytanko teraz płacimy 80f miesięcznie a jak to jest jak pojawi się dziecko będziemy wiecej czy mniej placili ? w lipcu mam termin i slyszalam od kolezanki ze mozna sie starac o zmniejszenie cuncilu jak sie pojawi dziecko

    #5548
    Doncaster
    Keymaster

    [quote=”norekamil” post=2954] A i jeszcze jedno co to jest „BAND A, B itd”? bo patrze w „A”jest Doncaster i w „H” jest Doncaster ? Nie wiem o co chodzi ;p[/quote]
    To progi wartości domów, klasyfikacja jest dość stara bo z początku lat 90-tych. Czasem może się zdarzyć, ze przy kupnie domu mogą zmenić jego 'band’ jeśli został on znacznie ulepszony/wartość wzrosła znacznie.

    Większość domów typu terrace lub semi-detached w centrum Doncaster to Band A.

    [quote]A ja mam akie pytanko teraz płacimy 80f miesięcznie a jak to jest jak pojawi się dziecko będziemy wiecej czy mniej placili ? w lipcu mam termin i slyszalam od kolezanki ze mozna sie starac o zmniejszenie cuncilu jak sie pojawi dziecko [/quote]
    Dla 2+ osób opłata jest taka sama. Być może można się starać o Council Tax Benefit ale to juz inna sprawa 😉

    #5557
    sebastian zaremba
    Participant

    od kwietnia nie ma juz council tax benefit

    #5559
    Urszula
    Participant

    Jak od kwietnia, to chyba nie bedzie. 😉
    Ma byc zastapiony innym benefitem, tak jak housing benefit zmienil nazwe bodajze, na housing allowance.

    #5560
    sebastian zaremba
    Participant

    nie wiem jeszcze jak bedzie z housingiem
    narazie dostalem rachunek za council tax i zadnego dodatku juz nie ma moja znajoma tez juz nie ma council tax benefit
    mam nadzieje ze housing troszke podniosa
    bo mielismy znizke 600 funtow rocznie

    #5562
    Urszula
    Participant

    Pewnie zmienia troche zasady przyznawania. Stwierdza, ze jak ktos zarabia minimum wage, to go pewnie na wszystkie oplaty stac. :S
    Tak jak z working tax creditem i child tax creditem ostatnio zmienili kwote zarobkow rocznych z okolo48000 na pare do 41600. O ile dobrze pamietam. Oczywiscie to bylo na pare.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.