NIN interview

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • #5864
    Ewa Aleksandra
    Participant

    Pracowałam w Anglii na czarno przed naszym wstąpieniem do UE, ponadto rok temu w Szwecji także na czarno – czy mogę o tym mówić na interview w sprawie nadania National Insurance Number czy absolutnie nie?
    Z góry dziękuję za pomoc.

    #5875
    Urszula
    Participant

    Koniecznie sie pochwal.

    #5878
    Ewa Aleksandra
    Participant

    Bardzo śmieszne, bardzo dziękuję.

    #5880
    Ewa Aleksandra
    Participant

    A czy w takim razie ktoś mógłby coś podpowiedzieć, o co będą będą pytać na spotkaniu w sprawie NIN?
    Czego nie należy mówić i na co zwrócić uwagę?

    W jakich przypadkach odmawia się przyznania NIN?

    #5881
    dziabaduch
    Participant

    Na pewno pytac sie beda o Twoje wszystkie dane i takie rozne 😉
    A w zaleznosci od tego, kto z Toba bedzie przeprowadzal rozmowe bedzie zadawal rozne pytania.
    Ja mialam wscibska babke, ktora chciala wiedziec nawet skad wzielam pieniadze na przyjazd i z kim mieszkam.
    Na pewno nie mow o tym, ze pracowalas na czarno, bo to nie bedzie wygladalo zbyt dobrze… 😉

    A w jakich przypadkach odmawia sie NINu? nie mam pojecia, ale chyba trzeba byloby zrobic cos bardzo zlego…

    #5885
    Patryk29
    Participant

    Witaj.
    Poza pytaniami o podstawowe dane typu data urodzenia, kraj pochodzenia, numer telefonu i adres zamieszkania.. przygotuj sie na pytania rodem z pomocy spolecznej 😛
    Czy masz dzieci ? ile ? czy sa w polsce, czy tutaj , czy masz partnera.. jak dlugo jestescie razem. W przypadku rozwodu.. wypytuja nawet o daty slubu i rozwodu.. i wszystko w tym formularzu notuja.
    Napewno podstawowe pytanie padnie „w jakim celu ubiegasz sie o NiN”..
    To chyba na tyle. Na kiedy masz umowione to interviev i gdzie ? Hull, czy Sheffield ?

    #5889
    Urszula
    Participant

    [quote=”Tatanka” post=3290]Bardzo śmieszne, bardzo dziękuję.[/quote]

    Wcale nie smieszne. Nie wiem czasami skad ludziom takie glupoty do glowy przychodza.
    Jeszcze nie zdarzylo mi sie slyszec, zeby komus odmowili NINu. Poki co, jako ze Polska nalezy do UE, to moga robic problemy o tyle, ze albo ktos jest zlosliwy, albo niedouczony.
    Mi sie zdarzylo np czesto pytanie o pozwolenie na prace. Kiedy odpowiadalam, ze takiego nie potzrebuje. bo jestesmy w UE, to czesto slyzalam tylko 'Aaaa’ z otwarta ze zdziwienia buzia.

    #5898
    Ewa Aleksandra
    Participant

    Dziabaduch, Lucyna, Romanek,

    bardzo dziękuję za informacje,

    nie mam jeszcze umówionego spotkania, gdyż dzwoniąc na nr 845 6000 643 dowiedziałam się, że mogę to zrobić dopiero jak będę już w UK (a przylatuję za parę dni).

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.