Kupno domu

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #2622
    Doncaster
    Keymaster

    Kupno domu chodzi niejednemu z nas po głowie. Kryzys na rynku mieszkaniowym sprawił, że mieszkania potaniały znacznie i coraz częściej myślimy o własnym kącie. Gorzej jednak z kredytami bo te drożeją.

    Zapraszam do dyskusji na temat kupowania domu. Czekamy na Wasze opinie i doświadczenia.

    #2640
    thomas
    Participant

    Trzeba miec teraz duzy wklad finansowy, raczej wiecej niz 10%. Inaczej bank ci kredytu nie da. Ale okazji na tanie domy jest teraz pelno.

    #2850
    Doncaster
    Keymaster

    Duże banki maja wysokie procenty i niskie opłaty dodatkowe. Jeśli chodzi o mniejsze firmy, które można znaleźć w wyszukiwarkach kredytów maja niskie oprocentowanie ale dodatkowe opłaty sięgają do kilku procent kredytu. Warto dobrze to przemyśleć…

    #2871
    Rafael
    Participant

    Jestem właśnie przed otrzymaniem kluczy do mojego domku.
    Cena rynkowa spadła o ok. 30% w porównaniu z jesienią. Oproc. kredytu -2.99. Opłata za udzielenie kredytu -0 (kredyt do kwoty 100K). Więc proszę nie mówić o rosnących opłatach gdyż obecnie brokerzy zabijają się o klienta.
    Opłata brokera – między 80 a 300
    Opłata prawników (tu sporo różnych pozycji w rachunku, niektóre wręcz fantastyczne) – 500-1000
    Prawnicy (solicitors) działają strasznie długo. więc należy brać ok. miesięczną poprawkę in plus na terminy. Mają czas i się zbytnio nie spieszą… W moim przypadku poślizg ma już prawie 5 tygodni.
    pozdr.

    #2872
    Doncaster
    Keymaster

    [quote]Jestem właśnie przed otrzymaniem kluczy do mojego domku.
    Cena rynkowa spadła o ok. 30% w porównaniu z jesienią. Oproc. kredytu -2.99. Opłata za udzielenie kredytu -0 (kredyt do kwoty 100K). Więc proszę nie mówić o rosnących opłatach gdyż obecnie brokerzy zabijają się o klienta.
    Opłata brokera – między 80 a 300
    Opłata prawników (tu sporo różnych pozycji w rachunku, niektóre wręcz fantastyczne) – 500-1000
    Prawnicy (solicitors) działają strasznie długo. więc należy brać ok. miesięczną poprawkę in plus na terminy. Mają czas i się zbytnio nie spieszą… W moim przypadku poślizg ma już prawie 5 tygodni.
    pozdr.[/quote]

    A potem za każdą zmianę w kredycie broker skasuje Cię Ł1000 kiedy w banku zapłaciłbyś Ł40.

    #2885
    Rafael
    Participant

    Nie planuję zmian w kredycie (w sumie krótki termin mortgage – 6 lat).
    🙂

    #2887
    Doncaster
    Keymaster

    [b]Warynsky napisał[/b]
    [quote]Nie planuję zmian w kredycie (w sumie krótki termin mortgage – 6 lat).
    :)[/quote]
    Good for you:)

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.