Kubeł na śmieci

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Posts
  • #3492
    bebol
    Participant

    Witam wszystkich forumowiczów jestem tu nowy w Docaster mieszkam dopiero 1 miesiąc w Anglii
    Mój problem polega na tym że w ostatni wtorek wystawiłem kubeł na śmieci ten duży czarny,a w środę go już nie było zaginął po prostu niema szukałem go po całej ulicy i nic.
    Pytanie gdzie ja to mam zgłosić i czy dostane nowy kubeł na śmieci a jak to ile mię to będzie kosztowało. Z góry dziękuje za podpowiedzi

    #3493
    Doncaster
    Keymaster

    To niestety przytrafia się dość często. Trzeba wstawiać kosze na swoją posesję zaraz po tym jak są opróżniane. Jak zostawisz na noc to mogą ci go nawet podpalić.

    Trzeba to zgłosić w Doncaster Council pod numerem 01302 736000. Dostaniesz nowy kosz za darmo. Oznakuj go sobie dużym widocznym numerem domu.

    #3498
    BOOKARNIA
    Participant

    trzeba również zaznaczyć że wystawienie kosza dzień przed datą wywozu może spowodować spore konsekwencje finansowe Sita może nałożyć karę pieniężną za to zgodnie z rozporządzeniem Doncaster Council względem utrzymywania czystości w mieście.

    #3499
    bebol
    Participant

    Dziękuje za informacje ale nie dacie wiary znalazłem kubeł 3 ulice dalej ,temat zamknięty

    #3501
    Urszula
    Participant

    Nam sasiadka podkrada ciagle zielona skrzynke mimo, ze jest na niej nr domu 😉

    #3502
    Lilly
    Participant

    Haha no to ładnie. Tak, to zdarza się dość często.
    W moim przypadku było tak, że ukradli nam kubeł na śmieci, zgłosiliśmy to do agencji mieszkaniowej, żeby nam dali nowy i dali. Żeby było zabawniej to skradziony kubeł znalazł się po miesiącu 😉

    #3503
    Paula
    Participant

    Trochę się podczepię pod temat: Gdzie mogę znaleźć terminy opróżniania koszów na śmieci w moim rejonie?
    Poza tym: Mieszkam we flacie. Oprócz mojego jest w budynku 5 innych mieszkań i sąsiedzi nagminnie korzystają z moich pojemników na śmieci, nie posiadają własnych. Ja zgłosiłam się do councila następnego dnia po przeprowadzce i dostałam własne kubły. Czy to znaczy, że moi sąsiedzi nie płacą? Co mogę zrobić, prośby nie pomagają, a strasznie denerwuje mnie ta sytuacja.

    #3504
    Doncaster
    Keymaster

    [b]Kochatka napisane:[/b]
    [quote]Trochę się podczepię pod temat: Gdzie mogę znaleźć terminy opróżniania koszów na śmieci w moim rejonie? [/quote]
    Tutaj możesz sprawdzić kiedy opróżniane są kosze w Twojej okolicy [url=http://www.doncaster.gov.uk/My_Doncaster/My_Doncaster.asp]www.doncaster.gov.uk/My_Doncaster/My_Doncaster.asp[/url] Trzeba wpisać tam swój kod pocztowy.

    [quote]Poza tym: Mieszkam we flacie. Oprócz mojego jest w budynku 5 innych mieszkań i sąsiedzi nagminnie korzystają z moich pojemników na śmieci, nie posiadają własnych. Ja zgłosiłam się do councila następnego dnia po przeprowadzce i dostałam własne kubły. Czy to znaczy, że moi sąsiedzi nie płacą? Co mogę zrobić, prośby nie pomagają, a strasznie denerwuje mnie ta sytuacja.[/quote]
    Każde gospodarstwo domowe musi placić Council Tax i z tego powodu przysługuje mu osobny kosz na śmieci (z regóły jest to zestaw: czarny kosz, zielony kosz i zielony kontener). 5 pozostałym flatom w twoim budynku napewno takie kosze się należą. Twoi sąsiedzi powinni zamówić nowe kosze w Councilu. Twoi sąsiedzi nie mogą używać Twoich koszy na śmieci. Zgłoś to do Councilu a najlepiej zrób im zdjęcie jak to robia albo nagraj film jak masz dostęp do CCTV. Oznacz dokładnie swoje kosze dużymi numerami mieszkania i budynku.

    #3508
    Paula
    Participant

    [b]michal napisane:[/b]
    [quote][b]Kochatka napisane:[/b]
    [quote]Trochę się podczepię pod temat: Gdzie mogę znaleźć terminy opróżniania koszów na śmieci w moim rejonie? [/quote]
    Tutaj możesz sprawdzić kiedy opróżniane są kosze w Twojej okolicy [url=http://www.doncaster.gov.uk/My_Doncaster/My_Doncaster.asp]www.doncaster.gov.uk/My_Doncaster/My_Doncaster.asp[/url] Trzeba wpisać tam swój kod pocztowy.

    [quote]Poza tym: Mieszkam we flacie. Oprócz mojego jest w budynku 5 innych mieszkań i sąsiedzi nagminnie korzystają z moich pojemników na śmieci, nie posiadają własnych. Ja zgłosiłam się do councila następnego dnia po przeprowadzce i dostałam własne kubły. Czy to znaczy, że moi sąsiedzi nie płacą? Co mogę zrobić, prośby nie pomagają, a strasznie denerwuje mnie ta sytuacja.[/quote]
    Każde gospodarstwo domowe musi placić Council Tax i z tego powodu przysługuje mu osobny kosz na śmieci (z regóły jest to zestaw: czarny kosz, zielony kosz i zielony kontener). 5 pozostałym flatom w twoim budynku napewno takie kosze się należą. Twoi sąsiedzi powinni zamówić nowe kosze w Councilu. Twoi sąsiedzi nie mogą używać Twoich koszy na śmieci. Zgłoś to do Councilu a najlepiej zrób im zdjęcie jak to robia albo nagraj film jak masz dostęp do CCTV. Oznacz dokładnie swoje kosze dużymi numerami mieszkania i budynku.[/quote]

    Dziękuję za odpowiedź. Co najciekawsze to dzień tygodnia podany tam jako mój „bin collection day” nie jest zgodny z prawdą… Zrozum rozum jak go nie ma.

    #3533
    xhxh90
    Participant

    A ja mam taki problem: wlasciwie z wywozem smieci… Otoz dzis maz przed praca wystawil kubly: czarny i zielony maly i nam czarnego nie oproznili!! :angry: jak sie okazalo jakas menda wrzucila nam puszke po Pepsi….To samo bylo 6 tyg temu, z tym ze wtedy byla to puszka po Debowym Mocnym! A przeciez obo stal kosz na puszki i butelki:(
    Tak wiec znow pozostaje nam skladowanie workow ze smieciami na podworku :unsure:

    #3540
    Monika
    Participant

    Nam tez kiedyś zaginęły kubły i zrobilam mega aferę w councilu – okazało się, że mily sąsiad nam jest wstawil do swojego ogrodka, żeby nikt ich nie ukradł w ciągu dnia i zapomniał biedaczek 🙂 niech żyją pomocni sąsiedzi

    #3541
    Doncaster
    Keymaster

    [b]mamuśka70 napisane:[/b]
    [quote]Nam tez kiedyś zaginęły kubły i zrobilam mega aferę w councilu[/quote]
    Za co ta cała afera? Council ukradł te kosze?

    #3544
    Urszula
    Participant

    A my dzis dostalismy az dwie zielone skrzynki. Alez hijnoscia sie wykazali panowie, co zabierali 'recyclingowe’ smieci. 😀

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.